کد خبر : 9062

تجهیز مناطق گردشگرپذیر استان بوشهر به اقامت‌گاه‌های موقت نوروزی

 تجهیز مناطق گردشگرپذیر استان بوشهر به اقامت‌گاه‌های موقت نوروزی

بوشهر 24: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: مناطق مختلف و گردشگرپذیر این استان از جمله بوشهر، گناوه، دیلم و دلوار به اقامت‌گاه‌های موقت نوروزی مجهز می‌شود.

بوشهر 24: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: مناطق مختلف و گردشگرپذیر این استان از جمله بوشهر، گناوه، دیلم و دلوار به اقامت‌گاه‌های موقت نوروزی مجهز می‌شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، ناصر امیرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه برای ایام نوروز برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است اظهار داشت: مناطق مختلف وگردشگرپذیر این استان از جمله بوشهر، گناوه، دیلم و دلوار به اقامت‌گاه‌های موقت نوروزی مجهز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این استان دارای جاذبه‌های مهم گردشگری است گفت: برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری معماری، آئین‌ها، موسیقی و بخش‌های مهمی از فرهنگ مردم خونگرم استان بوشهر در هشتمین نمایشگاه بین المللی تهران ارائه شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر با بیان اینکه بخش‌های مهمی از فرهنگ استان بوشهر در معرض دید عموم مردم قرار دارد گفت: در هشتمین نمایشگاه بین المللی تهران غرفه استان بوشهرشاهد حضور فعال مسئولان کشوری و استانی و مردم کشورمان بوده است.

امیرزاده با اشاره به حضورمعاون میراث فرهنگی کشور در غرفه استان بوشهر در این نمایشگاه تصریح کرد: معاون میراث فرهنگی ضمن بازدید از معماری بافت تاریخی، فرهنگی بوشهر در هشتیمن نمایشگاه بین‌المللی تهران معماری بوشهر را منحصر به فرد نامید و خواستار توجه به این مهم شد.

وی با اشاره به موسیقی بوشهر و اجرای زنده آن در محوطه نمایشگاه توسط گروه‌های معتبر استانی بیان کرد: مردم حاضر در نمایشگاه بسیار جذب موسیقی محلی استان بوشهر شده و همراه با نواختن این موسیقی بسیار به وجد آمدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر با اشاره به اهمیت آئین‌ها در جذب گردشگر خاطرنشان کرد: با توجه به تفاوت فرهنگ ما و اهمیت آن در جذب گردشگر، در نمایشگاه بین‌المللی تهران سعی در معرفی آیین‌ها و معماری‌های بوشهری شده است تا مردم از این زیرساخت‌های گردشگری بیشتر آشنا شوند.

امیرزاده با بیان اینکه در نمایشگاه  20 هزار عنوان از نقشه، کارت پستال، CD و بروشور ارائه شده است تاکید کرد: با حضور پر رنگ مسئولان و بخش خصوصی می‌توان آینده خوبی را برای گردشگری کشور و استان بوشهر رقم زد.

وی افزود: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با شعار «شما را فرا می‌خوانیم» با حضور بخش‌های مختلف گردشگری داخلی و خارجی و با معرفی قابلیت‌های استان‌ها و اعلام موجودیت و هویت کشور در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد./ تسنیم

ارسال نظر