کد خبر : 9273

درمان رایگان بیماران ناشی از ریزگردها

درمان رایگان بیماران ناشی از ریزگردها

بوشهر 24، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: موضوع درمان رایگان بیماران تنفسی ناشی از ریزگردها بخشنامه شده است و اگر در بیمارستانی تخلفی نسبت به رعایت این موضوع صورت گرفت مردم به ما اطلاع رسانی کنند.

بوشهر 24،  مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: موضوع درمان رایگان بیماران تنفسی ناشی از ریزگردها بخشنامه شده است و اگر در بیمارستانی تخلفی نسبت به رعایت این موضوع صورت گرفت مردم به ما اطلاع رسانی کنند.
به گزارش "بوشهر 24"، هاشم بالدی در اهواز، با اشاره به بخشنامه درمان رایگان بیماران تنفسی ناشی از ریزگردها در خوزستان اظهار داشت: در صورتی که بیمارستانی حق یارانه درمان بیماران تنفسی ناشی از پدیده گردوغبار را رعایت نکرد مردم توسط سامانه سامد و سامانه دانشگاه علوم پزشکی به مسئولان اطلاع رسانی کنند.
 
وی درباره یارانه درمان نیز افزود: به تمام مراکز خصوصی و دولتی دخیل در امر درمان بخشنامه شده که بیماران با مشکلات تنفسی ناشی از پدیده ریزگرد‌ها رایگان درمان شوند.
 
مدیرکل مدیریت بحران با اشاره به کنترل بیمارستان‌ها در این زمینه بیان کرد: شبکه بهداشت استان خوزستان موظف شده به‌صورت رندم و سرزده بازرسی‌های لازم را انجام دهد.
 
وی افزود: از آنجا که از طریق صدا و سیما موضوع رایانه درمان به اطلاع مردم رسیده است از خوزستانی‌ها می‌خواهیم در صورت مشاهده تخلف با اطلاع رسانی به‌موقع خود به ما کمک کنند.
 
بالدی همچنین نسبت به شیوه اطلاع رسانی تخلفات نیز گفت: مردم می‌توانند از طریق صندوق‌های انتقادات و پیشنهادات متمرکز نصب شده در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها عدم همکاری مراکز درمانی را اطلاع رسانی کنند.
 
مدیرکل بحران خوزستان درباره یارانه آب و برق نیز اظهار داشت: این موضوع به دولت پیشنهاد شده و منتظر ابلاغ آن در روز شنبه هستیم.
 
وی افزود: نحوه محاسبه و پرداخت آن توسط دولت تصمیم گیری می‌شود به‌طوری که مقداری از مصرف عادی محاسبه می‌شود و به ما‌به‌التفاوت آن یارانه تعلق می‌گیرد.

ارسال نظر