کد خبر : 934

تاکید سالاری بر پرداخت حق آلایندگی مردم جنوب استان

تاکید سالاری بر پرداخت حق آلایندگی مردم جنوب استان

بوشهر24: ایجاد خانه سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در بافت قدیم بوشهر / جبران خسارت ناشی از ریزگردها یکی از طرح های ویژه استانداری بوشهر

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: در برنامه های توسعه ای و آمایش سرزمین محیط زیست رکنی اساسی و غیر قابل عدول است.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از ایرنا، مصطفی سالاری روز شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد افزود: مدیران دستگاه های اجرایی براساس سیاست دولت به محیط زیست توجه ویژه دارند و آنها به عنوان همکاران افتخاری محیط زیست تلقی می شوند.

ایجاد خانه سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در بافت قدیم بوشهر

وی اضافه کرد: همان طور که به فکر معیشت مردم هستیم باید به محیط زیست نیز توجه کافی داشته باشیم.

سالاری اضافه کرد: استان بوشهر با وسعت یکهزار و300 کیلومتر، 900 کیلومتر ساحل، صنایع نفت و گاز وشهرهای ساحلی متعدد نیازمند برنامه ریزی خاص و ویژه ای در موضوع محیط زیست است.

وی با اشاره به سیاست دولت مبنی بر توجه به محیط زیست گفت: دولت به تنهایی توان حفاظت از محیط زیست را ندارد و در این زمینه کمک مردم در قالب تشکل های مردم نهاد ضروری است.

استاندار بوشهر اظهارکرد: دغدغه های محیط زیست را باید با همکاری تشکل های مردم نهاد در استان دنبال کنیم.

سالاری یادآورشد: در این ارتباط ایجاد خانه سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در بافت قدیم بوشهر از برنامه های این استان برای تقویت بخش محیط زیست است.

حق آلایندگی باید به مردم جنوب استان بوشهر  پرداخت شود

وی با اشاره به شرایط ویژه استان بوشهر در موضوع آلایندگی گفت: کسانی که در مناطق ویژه هستند باید عوارض آلایندگی را دریافت کنند چون وجود این صنایع به مردم آسیب وارد می کند.

سالاری افزود: حق آلایندگی باید به مردم جنوب استان بوشهر بویژه عسلویه و کنگان پرداخت شود.

وی تاکید کرد: توجه به گردشگری طبیعی از اولویت های استان بوشهر است ودر این زمینه باید برای تالاب ها اعتبارات خاصی درنظر گرفته شود.

استاندار بوشهر گفت: همچنین از اعتبارات مربوط به ریزگردها و تالاب ها برای حفاظت از محیط زیست درصد خوبی به این استان تخصیص یابد.

وی اضافه کرد: پرداخت هزینه های برق دستگاه های اجرایی جزو درآمدهای استانی است و باید با همکاری ادارات در پرداخت هزینه برق زمینه خدمات بیشتری در عرصه برنامه های توسعه ای استان فراهم کرد.

سالاری افزود: در بوشهر دبیرخانه هماهنگی طرح های ویژه ایجاد شده و در هرشهرستان نیز یک کمیته برای این کار در نظر گرفتیم که طرح های ویژه را دنبال می کنند.

جبران خسارت ناشی از ریزگردها یکی از طرح های ویژه استانداری بوشهر

وی گفت: استانداری بوشهر نیز سه تا پنج طرح ویژه را در دستور کار و پیگیری خود قرار داده که یکی از این طرح ها پیگیری برای جبران خسارت ناشی از گرد و غبار است.

استاندار بوشهر خواستار معافیت گمرکی برای شهرها و روستاهای اطراف عسلویه شد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به وضع آلایندگی در استان بوشهر توقع داریم که سازمان محیط زیست برای اختصاص سهم آلایندگی به استان توجه لازم را داشته باشد.

حجت الاسلام سید مهدی پورفاطمی افزود: سازمان محیط زیست در بخش منابع انسانی و نیرو با کمبودهایی رو به رو است که با توجه به هوای گرم و وسعت کاری استان باید مجوزهای استخدامی لازم در این بخش گرفته شود.

ارسال نظر