کد خبر : 9724

معاون استاندار: ۲ دهکده گردشگری در استان بوشهر ساخته می‌شود

معاون استاندار:  ۲ دهکده گردشگری در استان بوشهر ساخته می‌شود

بوشهر 24: معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت‌های ساحلی استان بوشهر در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان ساخت ۲ دهکده گردشگری مصوب شد.

بوشهر 24: معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت‌های ساحلی استان بوشهر در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان ساخت ۲ دهکده گردشگری مصوب شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، فتح‌الله حقیقی بعدازظهر امروز در نشست با رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی کشور با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه آثار تاریخی و گردشگری دارای ظرفیت‌های بسیاری است اظهار داشت: ظرفیت‌های گردشگری و باستانی این استان مغفول مانده بود که با تدابیر استاندار بوشهر اکنون طرح‌های متعددی در این حوزه‌ها اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری است افزود: ساحل 937 کیلومتری خلیج فارس دراستان بوشهر فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری درحوزه گردشگری فراهم کرده است.

معاون استاندار بوشهر از تصویب ساخت دو دهکده گردشگری دراستان بوشهر خبرداد و گفت: در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان با توجه به ظرفیت‌های ساحلی استان بوشهر ساخت 2 دهکده گردشگری مصوب شد.

حقیقی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای موقعیت ایجاد توریسم صنعتی است افزود: پارس جنوبی که به عنوان پایتخت انرژی کشور نام گذاشته شده ونقش مهمی در تامین گاز کشور دارد فرصتی مناسب برای راه‌اندازی توریسم صنعتی در عسلویه فراهم کرده است.

وی با اشاره به آثارتاریخی استان بوشهر، بندرسیراف را یکی از مهم‌ترین آثار باستانی کشور در این استان دانست و گفت: این بندر که هویت تاریخی کشورمان درآبراه بین‌المللی خلیج فارس نشان می‌دهد زمینه‌ای را برای توسعه طرح‌های باستان‌شناسی و گردشگری فراهم کرده است.

معاون استاندار بوشهر بر معرفی بیشتر بندر تاریخی سیراف تاکید کرد و گفت: علاوه بر سیراف صدها آثار باستانی و تاریخی در استان وجود دارد که هرکدام جایگاه مهم این استان را در عرصه‌های گوناگون نشان می‌دهد.

حقیقی با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی باستان‌شناسی خلیج‌فارس در بوشهر اظهار داشت: برای پربارتر برگزار شدن این همایش تمامی دستگاه‌های ذیربط مشارکت همه جانبه می‌کنند./ تسنیم

ارسال نظر