کد خبر : 15590

ایرانیان دو بار اشک فوتسالیست برزیلی را درآورند

ایرانیان دو بار اشک فوتسالیست برزیلی را درآورند

بوشهر24، ستاره تیم ملی فوتسال برزیل که آخرین بازی خود را با شکست در برابر تیم ایران به پایان رساند، به شیوه جالبی مورد تشویق و تقدیر بازیکنان تیم فوتسال ایران قرار گرفت.

به گزارش"بوشهر24"، تیم ملی فوتسال ایران با شکست طلسم 20 ساله و پیروزی مقابل برزیل، بهترین تیم تاریخ فوتسال جهان،‌ به جمع هشت تیم برتر جام جهانی راه یافت.

تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی کلمبیا از ساعت 2:00 بامداد امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه کولیسئو با قضاوت چرنی از جمهوری چک به مصاف تیم ملی برزیل مدافع عنوان قهرمانی رفت و در حالی که در وقت‌های معمول چهار بر چهار مساوی شده بود،‌ در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر دو به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد.

در هشتمین دوره از جام جهانی فوتسال، تیم ملی ایران در گروه F با یک شکست از اسپانیا و تساوی دور از انتظار مقابل جمهوری آذربایجان، به مقام سوم گروهش رسید.

در پایان بازی ایران و برزیل فالکائو ستاره تیم ملی فوتسال برزیل که به دلیل حذف تیمش از رقابت‌های جام جهانی با چشم‌هایی اشک‌بار با بازی فوتسال خداحافظی کرد، توسط بازیکنان ایران  روی دست مورد تشویق و تقدیر قرار گرفت و اینبار او به خاطر این رفتار ایرانی ها هم اشک شوق ریخت.

بر اساس این گزارش العالم، محمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ایران در مورد علت این اقدام بازیکنان اظهار داشت: پس از اتمام بازی فالکائو به علت اینکه آخرین حضور خود را در رده ملی تجربه می‌کرد و همچنین به علت حذف برزیل با چشمانی اشک‌بار به سمت بازیکنان ایران آمد. وقتی بازیکنان ما با چنین صحنه‌ای روبرو شدند تحت تاثیر قرار گرفتند و جشن خداحافظی کوتاهی برای این ستاره برزیلی گرفتند.

سایت رسمی فیفا که درپایان این مراسم گفت و گویی با فالکائو را منتشر کرد ، در بخشی از آن نوشت : در این لحظه چشمانش پر از اشک شد و به سختی حرف می زد؛ اما با همان بغضی که داشت، آخرین حرف هایش را هم بر زبان آورد: دو بار قهرمان جام جهانی شدم، اما بزرگترین افتخار من محبت و حمایت هواداران است. وقتی بازیکنان تیم حریف (ایران) به جای آنکه مشغول شادی برای برد تاریخی شان باشند، نزد من می آیند و از من تشکر می کنند، مرا روی دست هایشان گرفته و بالا و پائین می اندازند تا این لحظات را با من شریک باشند، به خودم می بالم و بسیار افتخار می کنم. این همان چیزی است که برایم اهمیت دارد و مایه مباهات من است. رفتار جوانمردانه بازیکنان ایران را هرگز از یاد نخواهم برد.

از جمله افتخارات فالکائو که درسن 39 سالگی با دنیای حرفه ای فوتسال خداحافظ کرده است، می توان به تصاحب کفش طلای بهترین گلزن بازی های جام جهانی ۲۰۰۴، توپ طلای بهترین بازیکن بازی های جام جهانی در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸، و همچنین قهرمانی جام جهانی فوتسال همراه تیم برزیل در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ اشاره کرد.

تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی در دقایق ابتدایی روز یکشنبه  مهرماه به مصاف پاراگوئه خواهد رفت.

 

ارسال نظر