کد خبر : 15638

توسط فرماندهی انتظامی استان بوشهر رقم خورد؛

کسب رتبه نخست کشف سرقت در کشور

کسب  رتبه نخست کشف سرقت در کشور

بوشهر24، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: این فرماندهی در دو سال گذشته در زمینه کشف سرقت با 92 درصد رتبه نخست در بین استانهای کشور به خود اختصاص داد.

به گزارش "بوشهر24"، سردار حیدر عباس زاده چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: در شش ماه نخست سال جاری میزان کشف سرقت در استان بوشهر 95 درصد بود که از این میزان 65درصد سرقت ها امسال رخ داده و مابقی مربوط به سال گذشته است.

وی یادآور شد: در 30 ماه گذشته هیچ گونه آدم ربایی، گروگانگیری و سرقت مسلحانه بانکی در استان بوشهر اتفاق نیفتاده است.

عباس زاده بیان کرد: در سرقت مسلحانه نیز آنچه اتفاق افتاده کشف شده و میزان کشفیات سرقت به عنف و زورگیری نیز 98 درصد گزارش شده است.

وی ادامه داد: در شش ماه سال جاری آمار کشفیات جرائم خشن در استان بوشهر 108 درصد گزارش شد که از این میزان 91 درصد مربوط به سال جاری و مابقی مربوط به سنوات گذشته است.

عباس زاده یادآور شد: در مقایسه ای که بین چهار سال گذشته با 10 سال ماقبل آن صورت گرفته میزان وقوع جرائم خشن در استان بوشهر 42 درصد کاهش داشته است.

وی یادآور شد: در شش ماه گذشته تنها در موضوع سرقت به عنف از اتباع افغان در استان افزایش داشته ایم که در این بخش نیز با چشم اندازی که برای شش ماه دوم سال داریم این موضوع نیز کاهش خواهد یافت.

عباس زاده در ارتباط با کشفیات موادمخدر در استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و 256 کیلو انواع مواد مخدر در این استان کشف شد.

وی افزود: در این ارتباط 80 باند تهیه و توزیع شناسایی و متلاشی و یکهزار و 483 نفر توزیع کننده و نگه دارنده موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند.

بنا بر این گزارش ایرنا، فرماندهی انتظامی استان بوشهر در ارتباط با اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با قاچاق کالا گفت: امسال در زمینه تحقق شعار سال مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی در مبارزه با ورود قاچاق کالا اقدامهای جدی صورت گرفته است.

عباس زاده بیان کرد: در این ارتباط ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان بوشهر یکهزار و 225 میلیارد ریال است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 162 درصد افزایش نشان می دهد.

وی افزود: در این ارتباط یکهزار و 500 نفر دستگیر شدند که شمار دستگیر شده ها نیز افزایش 7 درصدی نشان می دهد.

عباس زاده یادآور شد: خودروهای توقیفی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در استان بوشهر نیز 733 دستگاه است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در ارتباط با برخوردهای صورت گرفته با خودروهای شوتی ( خودروهای سواری حمل کالای قاچاق) گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار دستگاه خودور شوتی در استان بوشهر اعمال قانون شدند و در این حوزه برخورد نیروی انتظامی جدی بوده و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

وی در ارتباط با جرایم سایبری اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 154 مورد جرم سایبری رخ داده است که میزان افزایش وقوع آن 18 درصد گزارش شده است.

عباس زاده ادامه داد: استان بوشهر در حوزه کشفیات جرایم سایبری نیز در جمع استانهای برتر کشور قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خودروها و موتور سیکلت هایی که به دلیل تخلف های رانندگی در توقیف هستند نیز به مناسبت هفته نیروی انتظامی مساعدت مطلوبی با مالکان برای ترخیص وسیله نقلیه آنها صورت خواهد گرفت.

وی درارتباط با حادثه نخل تقی که منجر به درگیری بین مردم و نیروی انتظامی شد گفت: 140 فرد متعرض به مقر پلیس، شناسایی شدند که در تلاش برای مساعدت با آنان برای رضایت دادن هستیم.

عباس زاده یادآور شد: ماموری که در جریان این حادثه اقدام به تیراندازی کرده نیز در بازداشت است و تصمیم گیری برای وی از سوی دادگاه شکل می گیرد.

 

ارسال نظر