کد خبر : 15640

محسن رضایی:

اگر ترامپ داستان «دلواری» و «مهدوی» را بخواند، سلام نظامی می‌دهد

اگر ترامپ داستان «دلواری» و «مهدوی» را بخواند، سلام نظامی می‌دهد

بوشهر24، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع پاسداران و بسیجیان بوشهر گفت:من به آقای ترامپ می‌گویم که دو نفر از ایران را بشناس. یکی رئیس‌علی دلواری و یکی شهید نادر مهدوی. مطمئن باش اگر داستان این دو سردار را بخوانی سلام نظامی خواهی داد و عذرخواهی می‌کنی.

به گزارش "بوشهر24"، محسن رضایی امروز (یکشنبه) در جمع پاسداران سپاه امام صادق (ع) و فرماندهان و اعضای منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و بسیجیان بوشهر با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: بوشهر سرزمین دلیران و مدافعان اسلامی و نبردگاه اسلام با شیطان است و رزمگاه رئیس‌علی دلواری و نادر مهدوی‌هاست. سرزمین قایق‌های تندرویی است که وحشت در دل ناوهای هواپیمابر انداخته است.

وی افزود: چه شبهای سختی که خفاشان آپاچی در قعر دریا، قایق‌های ما را محاصره می‌کردند و رادمردانی مثل مهدوی هلی‌کوپترهای آمریکایی را ساقط می‌کردند. ناوتیپ امیرالمؤمنین (ع) این استان در خوزستان می‌جنگید و در جبهه دوم، نیروی دریایی سپاه از خلیج‌فارس پاسداری می‌کرد. تاریخ گران‌قدری در این استان داریم که نشان می‌دهد بوشهر سنگر مستحکم انقلاب و ایران اسلامی بوده است و امروز هم مدافعان حرم و مستشاران ما در عراق، از رزمندگان این خطه فعال هستند.

وی گفت: شرایط امروز ما بسیار حساس است و حساسیت آن کمتر از انقلاب و دفاع مقدس نیست. اکنون با اژدهای استکبار و صهیونیسم طرف شده‌ایم و به حمدالله عرصه را بر آن تنگ کرده‌ایم.

رضایی با اشاره به توطئه‌های صهیونیسم جهانی گفت: 70 سال است که نقشه شوم برای جهان اسلام طراحی کرده‌اند تا مسلمین متحد نشود و مکه و قدس و مدینه و کربلا در تسخیر غرب باشد. زیرا قلب جهان اسلام در این شهرها می‌تپد. می‌خواهند از تپش این قلب و خون‌رسانی به کالبد جهان اسلام جلوگیری کنند. اولین کاری که کردند پدیده شوم اسرائیل بود که از همه دنیا یهودیان را در این نقطه جمع کردند و قبله‌گاه اول را گرفتند.

وی افزود: وهابیت را هم در همسایگی صهیونیسم گذاشتند و آن را پشتیبان اسرائیل کردند. طوری شد که اسرائیل بخشی از مصر، اردن و لبنان و سوریه را گرفت و مسلمانان در خانه‌های خودشان می‌ترسیدند که اسرائیل هر آن می‌آید و رویای از نیل تا فرات را محقق می‌کند. این خواب‌وخیال حتی داشت واقعیت پیدا می‌کرد و آل سعود مکه و مدینه را گرفته بود تا از کانون جوشش اسلامی شدن، جلوگیری کند. تا اینکه ملت ایران به پیروی امام عزیز یک انقلاب را به وجود آورد و لرزه بر اندام صهیونیسم و وهابیت و آمریکا انداخت و آن‌ها دست‌به‌دست دادند و صدام دیوانه را برای حمله به پنج استان ایران تشویق کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین اظهار کرد: ملت ما به چشم خود دید که در یک روز تانک‌های متجاوز رژیم بعث از ۱۳۰۰ کیلومتر عبور کردند و در ساعات اولیه تمام مرزهای ما فرو ریخت و عربستان پشت‌ صحنه صدام قرار گرفت و دنیا را پشتیبان صدام کرد. همه قدرت‌ها به صدام کمک کردند از چین تا روسیه و انگلیس و فرانسه و آمریکا و آلمان همه دست به دست هم دادند که صدای آزادی‌خواهی ملت ایران را خاموش کنند.

وی تأکید کرد: می‌خواستند به خیال خودشان از بساط 70 ساله‌شان دفاع کنند و مانع آزادی قدس و تشکیل یک قدرت بین‌المللی شوند. در آن دوره مسئولان ما تجربه حکومت‌داری نداشتند. سپاه فاقد تسلیحات بود. ارتش هم از تجهیزات محروم شده بود. نیروهای مسلح ما در نوزادی به سر می‌بردند اما بعد از این تجاوز و توطئه، قایق‌های تندرو و موشک‌ها و پهپادها و این معنویت و شجاعتی که در جزیره فارسی مشاهده کردید، از دل دفاع مقدس سر به آسمان کشید.

رضایی تصریح کرد: امروز از ناوهای آمریکا که سؤال کنند، می‌گویند از قایق‌های تندروی ایران بیشتر از ناوهای روسی می‌ترسیم. چون پشت سکان آن‌ها، دریادلانی هستند که به امام حسین (ع) اقتدا کرده‌اند. امروز مردم در چین و اروپا سؤال می‌کنند که زینب کیست؟ چرا که مدافعان زینب را دیده‌اند و وقتی سرگذشت زینب در کربلا را می‌فهمند و ارزش‌های زینبی را می‌فهمند از حقوق بشر پوشالی‌شان خجالت می‌کشند. امروز به برکت این انقلاب الهی، نه‌تنها در ایران بلکه در منطقه وضع جوری شد که مردم عرب منطقه دیگر از اسرائیل نمی‌ترسند. اسرائیل در محاصره قرار گرفت و در غزه هم نمی‌تواند کاری انجام بدهد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی فتنه آن‌ها را به خودشان برگرداند افزود: بعد از حمله ۳۳ روزه کار اسرائیل تمام شد و تبدیل به ارتش پوشالی شده است. آمدند و وهابیتی که تا چند سال پیش پشت سر اسرائیل بود را جلو انداختند. وهابیت می‌خواهد از نیل تا فرات را به اجرا گذاشته و همه‌جا را مانند فلسطین کند، سوریه و عراق و بحرین تا یمن را.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که بهتر از وهابیت کسی نیست و با فلسطینی کردن منطقه، رویای از نیل تا فرات را پی گرفته‌اند و حتی خواستند این ناامنی‌ها را به داخل ایران بکشانند که همگی منهدم شدند. داعش و جیش النصره و احرار شام را توسط وهابیت راه انداختند و خودشان با هواپیما به یمن حمله کردند و با تانک به بحرین وارد شدند. انگار آمریکایی‌ها در انتخاب افراد روانی برای ناامن کردن منطقه و پر کردن خلاء اقتدار اسرائیل تخصص دارند.

رضایی با اشاره به نقشه‌های شوم وهابیت و صهیونیسم برای منطقه گفت: یکی از نقشه‌هایشان این است که با درگیر کردن عربستان با ایران، کشورهای حوزه خلیج‌فارس را سپر بلایشان کند. این کشورها، نظیر امارات و قطر و بحرین و کویت نباید فریب این برنامه را بخورند و پیش‌مرگ آل سعود شوند. از ابتدای انقلاب ما با همسایگانمان در خلیج‌فارس از موضع مسلمانی و دوستی برخورد کردیم.

این فرمانده دفاع مقدس افزود: حرف دیگرشان این است که می‌گویند ایران با ما مرز زمینی ندارد و باید از طریق دریا و هوا بیاید. آمریکا در این صورت با ایران درگیر می‌شود. ما این اطلاعات را داریم و برنامه‌هایمان را طوری تنظیم می‌کنیم که می‌دانیم یقه چه کسی را باید گرفت. دیوانه‌وار علیه ما اقدام می‌کنند و با تحریک آمریکا و صهیونیسم در رزمگاه فرستاده شدند. امروز یک جبهه بزرگ در اطراف مراکز و شهرهای مقدس مسلمین، مکه، مدینه، کربلا، نجف و قدس درست شده که این مناطق به درگیری نزدیک شده تا جهان اسلام قدرت خودش را پیدا نکند.

وی افزود: در این زیاده‌خواهی‌ها و هرج‌ومرج، جمهوری اسلامی با کمال بردباری و حکمت برخورد می‌کند. آن‌ها می‌خواهند ما عصبانی شویم و منطقه به آتش کشیده شود. اما مقام عظمای ولایت می‌دانند چه موقع باید پاسخ داد و دستوری داد و حرفی زد. در دریا و زمین و موشک باید آماده باشیم. البته ما دنبال جنگ نیستیم. امنیت خلیج‌فارس را امنیت خودمان می‌دانیم. عربستان می‌خواهد کاری انجام دهد که خطوط لوله‌ نفت را از خلیج‌فارس منتقل کند. ما باید این خطر را خنثی کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بیان کرد: اخیراً شنیدم که آقای ترامپ یکی از نامزدهای انتخابات در آمریکا، گفته که به ایران حمله می‌کند. یک کسی به او بگوید که رئیس‌علی دلواری که بوده، تا از این غلط‌ها نکند. آن‌چنان سیلی خواهد خورد که به این سمت برنگردد و بگوید کاش همان سیلی‌ای که به صدام زدند را به من می‌زند. من به آقای ترامپ می‌گویم که دو نفر از ایران را بشناس. یکی رئیس‌علی دلواری و یکی شهید نادر مهدوی. مطمئن باش اگر داستان این دو را بخوانی سلام نظامی خواهی داد و عذرخواهی می‌کنی.

وی افزود: این‌که با اقتدار آمریکایی‌ها را می‌گیریم و در اتاق سپاه پاسداران با آن‌ها انسانی برخورد کرده‌ایم، درس و پیام به جهان است. این رفتار انسانی از اقتدار کمتر نیست. پاسداران ما خدا را فراموش نمی‌کنند و پیروی امامی هستند که دشمنش را بعد از بی‌حرمتی، دقایقی رها کرد و دوباره از پا انداخت و گفت ما برای خدا می‌جنگیم. پاسداران ما برای ارزش‌ها و ولایت و امامت می‌جنگند و پیشروان یک نهضت جهانی هستند که ارزش‌ها و معنویت و شجره طیبه‌ای را که امام (ره) کاشتند و امروز توسط یک باغبان دیگر به درختی شکوفا و گسترده مبدل شده است، دنبال می‌کنند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) تأکید کرد: اقتدار در عین خداترسی و تقوا و آمادگی بسیار مهم است. نگویند این موشک‌ها برای چه‌کار است. این حرف‌ها را یک سال قبل از جنگ زدند و راه افتادند و توسط خودی‌ها ما را خلع سلاح کردند. ما با آمادگی می‌توانیم دشمن را از فکر حمله به ایران منصرف کنیم. دشمن از آمادگی نیروهای ما هراس دارد. باید برای آموزش و انتقال تجربه‌ها، وقت گذاشت و ارتباطات برادری را تقویت کرد.

رضایی یادآور شد: تیپ امیرالمؤمنین(ع) بوشهر با سلاح‌های سبک راه افتاد. آن موقع این قایق‌های تندرو نبود. قایق‌های اولیه ما فقط اسمش تندرو بود. امروز باید به فرماندهان جدید تجارب را منتقل کرد. پاسداران آینده باید تجارب قبل را داشته باشند و تجارب جدیدی اضافه کنند تا لشکر امام زمان (عج) از نبوغ و دانش و اقتدار سرآمد باشد.

بر اساس این گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم سردار جمیری فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر و سردار رزمجو، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، ضمن تشکر از اعضای تیپ امام صادق (ع)، سپاه امام صادق (ع) و پرسنل ناحیه بوشهر، مدیران کل و اعضای شورای تأمین استان و سرداران و فرماندهان منطقه دوم دریایی، حضور محسن رضایی را در جمع پاسداران و بسیجیان استان بوشهر خوش‌آمد گفتند و گزارشی از فعالیت‌ها و استعداد سپاه استان را ارائه کردند.

در پایان این مراسم نیز از سایت دفاع مقدس ستاره‌های خاکی و سه کتاب پیرامون دفاع مقدس با حضور محسن رضایی رونمایی شد.

ارسال نظر