کد خبر : 15671

انتقاد بی سابقه امام جمعه کاکی از سوء مدیریت در آموزش و پرورش استان؛

روابط و سیاسی کاری بجای ضوابط در آموزش و پرورش کاکی

روابط و سیاسی کاری بجای ضوابط در آموزش و پرورش کاکی

بوشهر24، حجت الاسلام محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه با انتقاد از سوء مدیریت در آموزش وپرورش منطقه کاکی گفت: امروز کارد به استخوان رسیده ، اگر در دیگر ادارات آموزش و پرورش مناطق وضع به همین منوال است باید فاتحه آموزش و پرورش راخواند.

به گزارش "بوشهر24"، به نقل از "گام نیوز"، حجت الاسلام محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه با انتقاد از سوء مدیریت در  آموزش وپرورش منطقه کاکی گفت:  امروز کارد به استخوان رسیده ، اگر در دیگر ادارات آموزش و پرورش مناطق وضع به همین منوال است باید فاتحه آموزش و پرورش راخواند.

امام جمعه بخش کاکی مدتهاست خیلی سعی کردم مطالب مورد اشاره را در خطبه مطرح نکنم ولی متاسفانه کارد به استخوان رسیده و مسائلی که خدا را شاهد می گیرم آرمش را از من گرفته است و حرف دل و مطالبه گری مردم و والدین دانش آموزانی است که  با مراجعه و بیان مشکلات آنان ضمن ایجاد شرمندگی در ما وظیفه مان را در حافظ دین مردم به ما گوشزد می نمایند.

وضعیت نابسامان سازماندهی معلمین در مدارس

وی با اشاره به وضعیت نابسامان سازماندهی معلمین در مدارس ضمن اشاره به بعضی از مدارس بخش افزود: دبیرستان دخترانه شهید دهقانی کردوان مدیریت  و  تمام دبیران آن مرد هستند همچنین دبیرستان دخترانه معراج گلستان مدیر و غالب معلمان مرد هستند؛ بنده با حفظ حرمتی که برای تمام معلمان عزیز مرد قائل می باشم عرض می کنم همانطور که در منزل  دختر حاضر نمی شود  مسائل شخصی خود  را  با پدرش  در میان بگذارد و مادر محرم مسائل اوست در مدرسه هم می بایست به این مسئله توجه شود  ولی  مدیریت آموزش و پرورش منطقه کاکی  با بی توجهی  و بی اهمیتی  نسبت به تعیین مدیر خانم  باعث نگرانی بحق بزرگان منطقه و والدین دانش آموزان شده است.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: دبیرستان دخترانه محله ریگدان شهر کاکی با اینکه به حد نصاب رسید دستور برگزاری ضمیمه در شیفت مخالف صادر شد و با وجود  فضای لازم بازهم با سوء مدیریت اداره آموزش و پرورش امروز دختران و خواهران مان  بدون سرویس در مدارس دیگران پراکنده و در محلات شهر سرگردان هستند.

وی با اشاره به مشکلات متعدد معلمان و والدین دانش آموزان نسبت به آینده فرزندان جامعه امروز گفت: درد آور است دختران دبیرستانی و معلمان آنان در دهستان کبگان ساعت ها بعد از کلاس درس و تعطیلی مدرسه می بایست در کنار جاده ها به طور مشقت آور منتظر وسیله جهت بازگشت به منزل باشند ضمن اینکه در مراجعه به مدرسه هم گاها با تاخیر سر کلاس درس حاضر شوند و این مسائل موجب نارضایتی شدید مردمی گردیده است.

روابط و سیاسی کاری در اداره آموزش و پرورش کاکی بجای ضوابط حرف اول را  می زند

امام جمعه بخش کاکی ضمن اشاره به بازدید آغاز سال تحصیلی از مدارس افزود: درد دل مربیان و والدین این است که روابط و سیاسی کاری در اداره آموزش و پرورش کاکی بجای ضوابط حرف اول را  می زند؛ مدرسه ای که آزمایشگاه و نمازخانه و کتابخانه ندارد اتاقهای آن را در اختیار پیش دبستانی قرار  می دهند و این در حالی است که آموزش و پرورش وظیفه دارد در مرحله اول از امکانات مدرسه جهت رفع نیاز آموزشی و پرورشی خود دانش آموزان آن مدرسه استفاده نماید و اینگونه حرکات سفارشی نارضایتی انجمن اولیا و مربیان و مدیریت مدارس را در پی داشته است.  

خطیب نماز جمعه بخش کاکی تقویت فعالیت های انقلابی در مدارس  و توصیه های مقام معظم رهبری در تقویت برنامه های دینی و انقلابی را حائز اهمیت دانست و خواستار توجه جدی به این مسئله شد.

وی در پایان خواستار پافشاری بر استیضاح وزیر آموزش و پرورش توسط نمایندگان مردم در مجلس شد و از نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی خواست با تغییرات مدیریتی در بدنه اداره آموزش و پرورش به مصیبت های دامنگیر آموزشی و پرورشی منطقه پایان دهند.

مدیر کل آموزش و پروزش استان به مشکلات منطقه توجهی ندارد

حجت الاسلام محمدی خطاب به شهریاری نماینده مجلس دشتی و تنگستان گفت: از وزیر آموزش وپرورش بپرسند معنای عبارت تعامل موثر با امام جمعه در حکم مدیر کل استان چیست؛ من چندین بار این مشکلات و مشکل منطقه به مدیر کل گفته ام اصلا توجهی نشد؛ از وزیر بپرسند تاکید شما در مدیریت منابع انسانی در حکم مدیر کل چقدر در برنامه های ایشان اثر داشته که الان یک معلم خانم برای مدیریت دبیرستان دخترانه در این منطقه وجود ندارد تا برسد به دبیران خانم.

وی افزود: مگر نه بخشنامه خود وازرتخانه در سال 92 می باشد که استفاده از معلمان مرد در مدارس دبیرستان دخترانه ممنوع است الا در موارد نادر وآن هم در برنامه های فوق برنامه کلاس کنکور ...لااقل بخشنامه خودتان هم عمل نمی کنید! از نماینده محترم مجلس می خواهم موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری نماید؛ اینها با بی توجهی به خواسته های مردم آنان ناامید کرده اند و این نوع مدیریت حتی خلاف جهت دولت و باعث تضعیف دولت هم می باشد.

ارسال نظر