کد خبر : 15765

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس:

پرداخت تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض ویژه تکمیل واحدهای مسکونی منطقه زلزله‌زده دشتی

پرداخت تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض ویژه تکمیل واحدهای مسکونی منطقه زلزله‌زده دشتی

بوشهر24، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام منطقه زلزله‌زده شنبه دشتی اعتبارات لازم از طریق پرداخت تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض پرداخت می‌شود.

به گزارش "بوشهر24"، سیدکمال‌الدین شهریاری صبح امروز در جریان بازدید از روند بازسازی شهر زلزله‌زده شنبه با بیان اینکه شهر شنبه و روستاهای اطراف آن در جریان زلزله فروردین سال 1392 خسارت زیادی دید اظهار داشت: بعد از زلزله دلخراش بیستم فرودین ماه سال 1392 تاکنون کارهای خوبی برای بازسازی و رسیدگی به مردم این منطقه انجام شده است.

وی با بیان اینکه در فاز نخست بازسازی یک‌هزار و 600 واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت افزود: در این مرحله 220 میلیون ریال به‌صورت تسهیلات و 65 میلیون ریال بلاعوض در اختیار هریک از صاحبان منازل خسارت دیده قرار گرفت که این واحدها در 21 روستا و شهر شنبه احداث شد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزون بر 347 میلیارد ریال این واحدهای مسکونی برای بازسازی هزینه در بر داشته است، گفت: برای یک‌هزار و 238 واحد مسکونی خسارت دیده از زلزله در دشتی علاوه بر پرداخت اعتبارات بلاعوض و کمک‌های گوناگون، تسهیلات 40 میلیون ریالی کم بهره پرداخت شد.

شهریاری با اشاره به بازسازی واحدهایی که دیوار منازل‌شان خسارت دیده است، گفت: برای بازسازی حصار منازل و تکمیل طرح‌های بازسازی در منطقه دشتی 1.4 میلیارد تومان تخصیص یافت که این اعتبار بصورت بلاعوض در اختیار صاحبان این منطقه قرار می‌گیرد.

وی بازسازی مساجد، مقاوم سازی و تجهیز مساجد در شنبه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای اجرای این طرح 2.5 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

بر اساس این گزارش تسنیم، وی با تاکید بر تکمیل طرح‌هتی نیمه تمام در منطقه زلزله‌زده دشتی تصریح کرد: برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام منطقه زلزله‌زده شنبه اعتبارات لازم از طریق پرداخت تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض پرداخت می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با تاکید بر تکمیل واحدهای روستایی در تنگستان و دشتی خاطرنشان کرد: برای مقاوم‌سازی و بازسازی منازل روستایی در روستاهای لاور شرقی در شهرستان دشتی، روستای عالی حسینی در تنگستان ضمن پرداخت تسهیلات کم بهره، تسهیلات 15 میلیون تومانی به این خانواده‌ها برای تکمیل واحدهای نیمه تمام پرداخت می‌شود.

ارسال نظر