کد خبر : 15786

اصلاح طلبان در بوشهر به جان هم افتادند؛

بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان به روحانی برای تغییر سالاری

بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان به روحانی برای تغییر سالاری

بوشهر24، نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بوشهر به رئیس جمهور حاوی درخواست این شورا برای تغییرات مدیریتی در استان بوشهر است.

به گزارش "بوشهر24"، به نقل از "گام نیوز"، نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بوشهر به رئیس جمهور حاوی درخواست این شورا برای تغییرات مدیریتی در استان بوشهر است.

این شورا که 3 سال پیش با حضور چهره و برخی گروههای سیاسی نزدیک به استاندار شکل گرفت، اینک از ناکارآمدی مدیریتی در استان به ستوه آمده و از رییس جمهور خواستار تغییراتی به منظور حفظ امید مردم در آستانه انتخابات شده است.

متن این نامه که توسط نشریه نصیر بوشهر منتشر شده در ادامه می خوانید:

به نام خدا

جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم

با عرض سلام و ادب و احترام و همانطوریکه استحضار دارید اصلاح طلبان کشور از سر مسئولیت و دلسوزی و بر اساس حفظ مصالح و منافع ملی ، کماکان اصلاحات را نیاز مبرم جامعه ایران می دانند. اصلاحاتی که با روح ازادی، عدالت، مدارا و گردش آزاد نخبه گان همسو باشد و ایران را در مسیر توسعه پایدار و ایجاد رضایتمندی مردم بزرگ ایران قرار دهد.

به روی کار آمدن دولت تدبیر وامیدنیز مرهون تلاش ها و اگاهی بخشی های نخبگان، احزاب سیاسی اصلاح طلب و مطبوعات آزاد اندیش در خصوص اعلام نا کار آمدی دولت گذشته و شرایط نابسامان کشوربود.پروسه ی اصلاحات در سال١٣٩٢ به پیروزی دولت اعتدال انجامید و در ادامه، حمایت ، همراهی و همدلی با دولت تدبیر و امید از بدوپیروزی دولت شما به عنوان استراتژی و تاکتیک اصلاح طلبان تبدیل شد. از این رو در تمامی استان ها با وجود برخی تلخ کامی ها و نارضایتی ها، اصلاح طلبان، بدون چشم داشت و از سر خیر خواهی و اهمیت و توجه به منافع ملی، از نمایندگان دولت شما حمایت تام و تمام کردند.

بر همین اساس و مبنا، بنای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در کشور و هم چنین در استان بوشهر حمایت از دولت تدبیر و امید بوده و هست. اما این دلیل نمی شود که نسبت به سوء مدیریت ها و نابخردی ها بی تفاوت باشد و تحت هر شرایطی و بدون انتقاد از نوع عملکرد مدیران، چشم بسته به این حمایت ادامه دهد.

متاسفانه پس از گذشت سه سال از استقرار دولت تدبیر و امید، ما شاهد آن هستیم که با گذشت هر روز، مدیریت ارشد استان بوشهر و زیر مجموعه های آن بدون توجه به شناخت نیروها و وضعیت اجتماعی و سیاسی، مبادرت به ادامه اشتباهات گذشته خود در مدیریت می نمایند و از سویی به اختلاف میان نیروهای سیاسی اصلاح طلب استان مبادرت می ورزند. نتیجه ی این روند بدون تدبیر، امید زدایی و یاس مردم است و چه بسا، اوضاع را پیچیده تر نیز نموده و موجب نارضایتی بیشتر مردم و حامیان دولت را فراهم آورده است.

در استان بوشهر و در بدو شروع به کار دولت تدبیر و امید شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در راستای حمایت از دولت در جوی آرام و منطقی پیشنهادات خود را با نقطه نظرات کارشناسانه به صورت مکرر و حضوری و از سر دلسوزی در زمینه های عملکردی ارائه نموده است، اما متاسفانه، استاندار بوشهر به نظرات این شورا بویژه در زمینه های تغییر مدیران ناکارآمد به نحوی که هزینه ای هم برای دولت نداشته باشد و همچنین عدم اجرای نامناسب پروژه های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، رفاهی و سیاسی وقعی نگذاشته است.

عدم توجه به این رویکرد و راهبرد همدلانه و حمایتی در طول این سه سال توسط جبهه اصلاحات استان بر ضعف و ناتوانی نماینده عالی شما در استان بوشهر انجامیده است و با توجه به پتانسیل بالای این خطه، دستاورد چندانی در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی را در این سه سال شاهد نبوده ایم و بهترین و طلایی ترین فرصت ها برای توسعه صرف اختلاف افکنی های غیر منطقی شد.

اکنون در استانه انتخابات حساس ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهروروستا؛ شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر، مهمترین و اساسی ترین توسعه رادر توسعه نیروی انسانی کار آمد می داند و نسبت به اینگونه عملکرد و نادیده گرفتن نظریات کارشناسی و دلسوزانه هشدار می دهد، ادامه این روند موجب نارضایتی بیش از پیش مردم را فراهم خواهد ساخت و مردم استان بوشهر را به محاق دلسردی و بی تفاوتی فرو خواهد برد و این خطری بزرگ در انتخابات پیش روخواهد بود.

امیدواریم که دولت تدبیر و امید نسبت به این مهم اقدام عاجل نماید تا همچنان امید به آینده در مردم زنده و مانا باشدکه این خود یک قدم به جلو است.

لذا ما با اشراف بر موقعیت خطیر دولت و هجمه های بی شمار و کینه ورزانه مخالفان تمامیت خواه و رانت طلب، ضمن حمایت مجدد از دولت مصرانه می خواهیم تا دیر نشده است، نسبت به تغییرات مدیریتی معطوف به ایجاد امید در جامعه تدبیر لازم اتخاذ شود تا مجددا حماسه ای مدنی و ملی رقم زده شود. یقینا در این راستا شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر جز به اعتلای میهن، ازادی های قانونی و استقلال کشور در این اوضاع و احوال بحرانی منطقه به چیز دیگری نمی اندیشند و انتظار دارد دولت جنابعالی برای امید افرینی مجدد، تدبیر پیشه سازد و نسبت به اصلاح کاستی های مدیریتی در استان بوشهر اقدام عاجل نماید.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر

ارسال نظر