کد خبر : 15789

بوشهر در محرومیت؛

چرا باید مردم بوشهر از کوزه شکسته آب بخورند؟

چرا باید مردم بوشهر از کوزه شکسته آب بخورند؟

بوشهر24، با وجود همسایگی بوشهر با دریا، وجود هکتارها زمین از نخل های سر به فلک کشیده و نشستن مردم استان بر روی طلای سیاه و دیگر موهبت های الهی، هنوز که هنوز است مردم بوشهر باید از کوزه شکسته آب بخورند، مگر می شود استانی این موهبت ها را یکجا داشته باشد باز هم در محرومیت به سر ببرد؟

به گزارش "بوشهر24"، به نقل از "خارگ خبر"؛ ساناز استوان: با وجود همسایگی بوشهر با دریا، وجود هکتارها زمین از نخل های سر به فلک کشیده و نشستن مردم استان بر روی طلای سیاه و دیگر موهبت های الهی، هنوز که هنوز است مردم بوشهر باید از کوزه شکسته آب بخورند، مگر می شود استانی این موهبت ها را یکجا داشته باشد باز هم در محرومیت به سر ببرد؟

وجود منابع غنی نفت و گاز در بوشهر این حکم را قاعدتا صادر می کند که از اولین شهر های کشور باشد که در آن لوله کشی گاز صورت می گیرد نه از آخرین آنها.

 قدر مسلم همسایگی بوشهر با خلیج فارس و رونق صیادی در این منطقه باید ارزانی ماهی و میگو را به دنبال داشته باشد نه گرانی، آن هم از دیگر شهرهای کشور به بهانه تازه بودن؛ درست است که بوشهر یکی از استان های جنوبی کشور است اما خارج از کشور نیست که کالای ایرانی در آن گرانتر از کالای خارجی است.

این محرومیت ها و گرانی های بی دلیل باعث شده است که یک چرخه ای از گرانی را به وجود آورد که در دیگر حوزه های استانی، یکی از قطب های اقتصادی کشور همانند ویروسی ریشه بدوانند و در این بین برخی از مسئولین به جای ریشه کن کردن این مهم و گوش دادن به توصیه های امام جمعه بوشهر، مبنی بر تشکیل کار گروه های تخصصی برای مقابله با محرومیت و گرانی مشغول به اظهار نظر درباره قاچاقچیان و تخریب رسالت نیروی انتظامی هستند.

انتظار مردم از شما جامه عمل پوشاندن به شعار انتخابی تان «سکوت پیشه نمی کنم» است، چرا که اگر این مهم حاصل نشود مردم استان به جای شما به شعارتان عمل خواهند کرد و سکوت نخواهند کرد.

ارسال نظر