کد خبر : 15809

امروز صورت گرفت؛

آغاز المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در بردخون

آغاز المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در بردخون

بوشهر24، با حضور مسؤولان، المیپاد ورزشی درون مدرسه‌ای در بردخون آغاز شد.

به گزارش "بوشهر24"، رئیس اداره آموزش و پرورش بردخون پیش از ظهر امروز در این آیین اظهار داشت: ورزش و تربیت بدنی در جامعه امروز از جایگاه  ویژه‌ای  برخوردار است و می‌توان با گسترش حرکت‌های جمعی و توسعه ورزش‌های همگانی سلامتی و نشاط را در جامعه نهادینه کرد.

ظهیر محمودی افزود: برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای دانش‌آموزان را به سوی ورزش گرایش می‌دهد، زیرا ورزش اصل و پایه سلامتی است و توجه به ورزش دانش آموزان و حمایت از فعالیت‌ها و حرکات ورزشی موجب اشاعه فرهنگ ورزش در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت استعدادیابی در مدارس، اضافه کرد: درس تربیت‌بدنی در مدارس مانند دروس دیگر و حتی مهم‌تراست، زیرا دانش‌آموزان خستگی و افسردگی خود را در این ساعت فراموش می‌کنند و با انجام حرکات سودمند، رشدی متناسب خواهند داشت.

محمودی ادامه داد: از همه ظرفیت و توان خود برای گسترش ورزش در مدارس و پرورش دانش‌آموزانی سالم و بانشاط استفاده می‌کنیم و فرزندان خود را به انجام ورزش‌هایی مانند شنا، سوارکاری و تیراندازی که مورد سفارش دین اسلام است، توصیه می‌کنیم.

بر اساس این گزارش فارس، در ادامه تیم‌های ورزشی بومی محلی، شطرنج، داژبال، حیاط پویا، بازی‌های دبستانی و بازی‌های پرورشی به صورت هماهنگ از مقابل مسؤولان، دانش‌آموزان و اولیاء رژه رفتند و سپس به انجام بازی‌ها و مسابقات ورزشی پرداختند.

در حاشیه این المپیاد نمایشگاه عکس و غذاهای محلی نیز در دبستان ام‌البنین برپا شده بود که مورد بازدید قرار گرفت.

ارسال نظر