کد خبر : 15814

امام جمعه بوشهر:

تأکید بر تاسیس صندوق قرض‌الحسنه ورزشکاران استان بوشهر

تأکید بر تاسیس صندوق قرض‌الحسنه ورزشکاران استان بوشهر

بوشهر24، امام جمعه بوشهر گفت: صندوق قرض‌الحسنه ورزشکاران استان بوشهر برای حل مشکلات جوانان ورزشکار در زمینه‌های مختلف معیشتی و حمایتی تاسیس شود.

به گزارش "بوشهر24"، به نقل از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز در نشست با مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان استان بوشهر با بیان اینکه این استان جایگاه ویژه‌ای در عرصه ورزش و ورزشکاری دارد، اظهار داشت: استان بوشهر از دیر باز یک استان ورزشی بوده و درصد بالای از مردم استان با ورزش سر و کار دارند و فعالیت ورزشی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ترویج ورزش همگانی یک امر ضروری است تاکید کرد: باید زیر ساخت‌های ورزش همگانی در استان بوشهر ایجاد شود تا مردم از آن استفاده بهینه کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه از میان مردم شرکت‌کننده در ورزش‌های همگانی قهرمانان شناسایی می‌شود، تصریح کرد: از دل همین مردم است که قهرمان متولد می‌شود بنابراین ورزش همگانی و آماده‌سازی زیرساخت‌های این ورزش یکی از اولویت‌های استان بوشهر است.

صفایی‌بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه ورزش دارای پیشینه تاریخی درخشانی است، گفت: در امر ورزش قهرمانی  این استان یکی از استان‌های مطرح است به‌گونه‌ای که ورزشکاران استان بوشهر دارای کارنامه درخشانی در عرصه‌های گوناگون ورزشی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر آموزش به‌روز مدیران و مربیان ورزشی استان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: مربیان  ورزشی استان بوشهر باید با علم روز دنیا پیش بروند و باید با علم و دانش‌ پیشرفته ورزشکاران را تمرین و راه درست ورزش را برایشان مشخص کنند و در این راستا مربیان ورزشی نباید سنتی فعالیت کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر مدیریت اقتصادی ورزشی وجود ندارد، افزود: مدیران اقتصادی استان هیچ کمکی به ورزش و ورزشکاران استان نمی‌کنند و این گلایه همواره از دست اندرکاران ارائه شده است.

صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه حوزه‌های نفت و گاز استان بوشهر باید مجموع عظیمی در عرصه ورزش راه‌اندازی کنند افزود: مراکز اقتصادی استان بوشهر که زیر مجموعه صنایع نفت و گاز استان بوشهر هستند هر کدام باید یک مجموعه ورزش عظیم   راه‌اندازی و از ورزش استان بوشهر حمایت فوق‌العاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مدیریت اقتصادی ورزش یک علم است تاکید کرد: مراکز  صنعتی و اقتصادی در حوزه ورزش به وظیفه خود عمل نکرده‌اند و مراکز صنعتی اگر هم کمک به ورزش منع قانونی دارند همانگونه که برای موضوعات مختلف دلیل قانونی می‌آورند برای کمک به ورزش هم یک قانون جدید تدوین کنند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تاسیس صندوق قرض الحسنه ورزشکاران در استان بوشهر بیان کرد: صندوق قرض‌الحسنه ورزشکاران استان بوشهر برای حل مشکلات جوانان ورزشکار در زمینه‌های مختلف معیشتی و حمایتی تاسیس شود.

ارسال نظر