کد خبر : 15816

استقبال از کاروان اربعین حسینی شهر چغادک بوشهر در گناوه

استقبال از کاروان اربعین حسینی شهر چغادک بوشهر در گناوه

بوشهر24، زائران کاروان پیاده اربعین حسینی با عنوان ' عاشورائیان' از شهر چغادک شهرستان بوشهر روز یکشنبه ازسوی مسئولان و مردم شهرستان گناوه مورد استقبال قرار گرفتند.

به گزارش "بوشهر24"، به نقل از ایرنا، زائران این کاوران که پیر و جوان و خردسال و زنان در آن حضور دارند، در میدان ورودی شهر به گرمی استقبال و تا حسینیه بیت العباس در کوی بتون همراهی شدند.

این کاروان از ابتدا تا انتهای مسیر به عزاداری و سینه زنی سنتی پرداختند که این حرکت معنوی با استقبال پرشور رهگذران روبرو شد.

امام جمعه چغادک که مسئولیت این کاروان را برعهده دارد گفت: این کاروان در زمان حاضر متشکل از 100 نفر از شهر چغادک هستند که حرکت خود را از باشی دلوار و در کنار مزار شهید محمد احمدی جوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر با شعار مبارزه با استکبار و تقویت روحیه استکبارستیزی و استفاده از ظرفیت اربعین برای آزادی قدس شریف آغاز کرده و در بین راه زوار دیگری نیز برای حضور در تجمع جهانی شیعیان در روز اربعین در کنار مرقد مطهر حضرت امام حسین(ع) اضافه می شوند.

حجت الاسلام سید مجید موسوی، مدت زمان طی مسافت توسط این کاروان را تا کربلا 30 روز عنوان کرد و افزود: هدف اصلی از این حرکت که در سراسر کشور نهادینه شده، طرح ارتقا و تداوم شورحسینی تا ظهور امام زمان (عج) است که در شهر چغادک چهار سال است، اجرا می شود.

امام جمعه چغادک گفت: مردم عراق در استقبال از زائران بارها عشق و علاقه خود را به رهبر معظم انقلاب ابراز داشته و بخوبی از آنان پذیرایی می کنند.

وی از استقبال و پذیرایی گرم و پرشور مسئولان و مردم گناوه از کاروان پیاده این شهر قدردانی کرد.

فرماندار و مسئولان دستگاههای اجرایی گناوه، پس از استقرار این کاروان در حسینیه بیت العباس، در جمع آنان حضور یافتند و سپس به مداحی و سینه زنی پرداختند و در پایان از آنان پذیرایی شد.

شهر چغادک از توابع شهرستان بوشهر است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر