کد خبر : 15819

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی خبر داد؛

افتتاح رسمی 2فاز پارس جنوبی با حضور رئیس جمهور

افتتاح رسمی 2فاز پارس جنوبی با حضور رئیس جمهور

بوشهر24، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: فازهای 17 و 18 پارس جنوبی آماده بهره‌برداری است و امیدواریم تا یک ماه آینده با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری برسد.

به گزارش "بوشهر24"،  مهدی یوسفی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش داریم با هماهنگی با دفتر رئیس جمهور فازهای 17 و 18 با حضور رئیس جمهور در عسلویه افتتاح شود.

وی بیان کرد: فازهای 19، 20 و 21 پارس جنوبی هم تا اوائل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و فازهای 13، 22، 23 و 24 هم تا پایان دولت یازدهم گاز وارد آن‌ها خواهد شد اما بهره‌برداری آن به این دولت نخواهد رسید.

مدیرعامل پارس جنوبی خاطرنشان کرد: آنچه مشخص است بر اساس وعده قبلی که دادیم، تولید گاز ایران از پارس جنوبی تا پایان امسال با کشور قطر برابر می‌شود.

یوسفی بیان کرد: در دو سال گذشته تولید گاز در پارس جنوبی از 250 تا 260 میلیون متر مکعب به 430 میلیون مترمکعب در حال حاضر رسیده است.

وی افزود: 80 میلیون مترمکعب از اضافه تولید مربوط به فاز 12، 50 میلیون مترمکعب از فاز 15 و 16 و مابقی اضافه تولید هم از فازهای 17، 18 و 19 بوده است.

مدیرعامل پارس جنوبی اضافه کرد: فاز 21 هم پیش راه‌اندازی آن شروع شده و سکوی فاز 20 هم در این هفته به سمت دریا بارگیری خواهد شد.

بر اساس این گزارش فارس، یوسفی با اشاره به تحولات صورت گرفته در پارس جنوبی پس از برجام گفت: پارس جنوبی در زمینه جذب سرمایه‌گذاری مشمول برجام نبود، زیرا قراردادهای پارس جنوبی قبل از برجام بسته شده بود.

وی بیان کرد: موضوعی که پس از برجام در پارس جنوبی شاهد بودیم، آزادسازی محموله‌هایی بود که در خارج داشتیم و اقلام صنعتی مختلفی که آزاد شدند.

مدیرعامل سازمان پارس جنوبی از سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی ایرانی در طرح‌های مختلف پارس جنوبی خبر داد.

ارسال نظر