کد خبر : 15824

حجت الاسلام رسایی:

تحریف نصیحت امام حسین (ع) به عمر سعد و مذاکره خواندن آن برای توجیه مذاکره با آمریکا

تحریف نصیحت امام حسین (ع) به عمر سعد و مذاکره خواندن آن برای توجیه مذاکره با آمریکا

بوشهر24، نماینده سابق مردم تهران در مجلس با اشاره به مذاکرات برجام گفت: تحریف نصیحت امام حسین (ع) به عمر سعد با مذاکره خواندن آن برای توجیه مذاکره با آمریکا است.

به گزارش "بوشهر24"، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز (دوشنبه 3 آبان)‌ در دانشگاه امیرکبیر درباره معیارهای مذاکره در اسلام گفت: مذاکره معنای خیلی روشنی دارد و دو طرف که نزاعی با یکدیگر دارند در پایان با هم می‌نشینند و گفت‌وگویی می‌کنند اما یک مذاکره دیگر داریم که یک طرف حق است و طرف دیگر باطل. در چنین مواقعی مذاکره الزاماً ارزشمند نیست مگر اینکه با شرایطی همراه باشد.

وی با اشاره به قیودی که مذاکره را مطلوب می‌کند، گفت: سودی که ما از مذاکره دریافت می‌کنیم باید از جنگ و نزاع بیشتر باشد. مذاکره باید همراه با ارزیابی درست از چهره حق و باطل باشد و از روی ضعف نباشد بلکه همراه با عزت باشد و اینکه مذاکره همراه با طرح و نقشه به منظور گرفتن امتیاز برای جریان حق باشد، این مذاکره در ذات خود تقابل و برائت از دشمن در آن وجود داشته باشد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس افزود: قران به ما می‌گوید دشمنان خود را به خود نزدیک نکنید و نگذارید آنها بر شما ولایت داشته باشند. مشکلی که آنها با شما دارند دین شماست و اگر اینها به شما برسند اتفاقی که می‌افتد این است که با دستهایشان به شما فشار می‌آورند و این همان تحریم است.

رسایی با اشاره به آیات قرآن گفت: مذاکره با 3 گروه فایده‌ای ندارد: آنهایی که با شما می‌جنگند، کسی که شما را از خانه بیرون می‌کند و دسته سوم کسانی هستند که از دو دسته قبل حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه منابع ملی از 4 جهت اهمیت پیدا می‌کنند، متذکر شد: منافع وجودی مملکت، منافع حیاتی مثل استقلال کشور، مسائل اقتصادی و مسائل حاشیه‌ای. در منافع وجودی مملکت و منافع حیاتی اصلا نباید مذاکره صورت گیرد اما در دو دسته بعدی یعنی مسائل اقتصادی و مسائل حاشیه‌ای مشکلی نیست که مذاکره شود. آمریکا هم برای مذاکره با منافعی مثل استقلال و تمامیت ارضی جلو می‌آید.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس درباره کسانی که اظهار می‌کنند عاشورا درس مذاکره است، گفت: چرا عده‌ای اظهار می‌کنند که عاشورا درس مذاکره بود؟ بسیاری از علما در این زمینه به‌ آقای روحانی جواب دادند اما مجددا محرم امسال آقایی آمد و در یکی از دانشگاههای تهران این موضوع مذاکره روز عاشورا را ایدئولوژی‌سازی کرد و با یک ادبیات دیگر چیز دیگری هم به آن موضوع اضافه کرد و آن این بود که امام حسین (ع) قصد داشت با یزید دست بدهد و یک نقل تاریخی هم آورد که هیچ‌جا ما این نقل را ندیده‌ایم.

وی افزود: افرادی براساس اصول و مبانی انقلاب و خلاف اصول امام نمی‌توانند مذاکره را توجیه کند و به همین دلیل زیرساختهای مسائل عاشورا را تحریف می‌کنند و شاید ریشه این حرکت را هم بزنند. امام حسین (ع) با عمر سعد مذاکره‌ای کرد و خطاب به وی گفت دست بردار از این خباثت و به فکر عاقبت خود باش! در واقع امام حسین (ع) عمر سعد را نصیحت می‌کردند و این تحریفی که الان صورت گرفته به دلیل توجیه مذاکره و برجام است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: در روایات داریم که امام حسین (ع) می‌گوید: من هرگز با یزید بیعت نمی‌کنم و هرگز من دست ذلت به سوی شما دراز نمی‌کنم.

بر اساس این گزارش تسنیم، نماینده سابق مردم تهران در مجلس درباره مسائل برجام تصریح کرد: چرا رهبری 3 سال است که می‌فرمایند من به این مذاکرات خوشبین نیستم؟ چرا رهبری فقط در این 3 سال می‌گویند با توجه به اینکه ما 13 سال مذاکره کرده بودیم. در مجلس فضایی درست کرده بودند که کسی جرأت نداشت با برجام برخورد کند و اگر می‌ببنید که من در مجلس کاغذ دست می‌گیرم و بیان می‌کنم من با برجام مخالف هستم این برای این بود که فضای حاکم بر مجلس شکسته شود.

وی تصریح کرد: قضیه مذاکرات از ابتدا معلوم بود. عده‌ای رفتند و مذاکره کردند و حالا هم سرشان به سنگ خورده و نتیجه‌ای هم نداشته است شروع به زدن حرفهایی می‌کنند که در شأن یک رئیس جمهور نیست و می‌گوید ما در باغ بسته را باز کرده‌ایم و یا برای به ثمر نشستن سیب و گلابی صبر لازم است.

ارسال نظر