کد خبر : 15841

امام جمعه بوشهر:

بازسازی مزار علامه بلادی در وادی السلام نجف

بازسازی مزار علامه بلادی در وادی السلام نجف

بوشهر24، امام جمعه بوشهر گفت: مرحوم علامه بلادی نماد و ریشه هویت دینی و اسوه اخلاقی جامعه اسلامی هستند که برای پاسداشت این بزرگ مرد مزار مرحوم علامه بلادی در وادی السلام نجف اشرف بازسازی می‌شود.

به گزارش "بوشهر24"، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه دوشنبه در آئین یادواره مرحوم علامه بلادی در مسجد بهبهانی‌های بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره این مجاهد خستگی ناپذیر اظهار داشت: مرحوم علامه بلادی از رهبران دینی قیام جنوب با سرداران مقاومت و مبارز تنگستانی مثل شهید رئیس علی دلواری ارتباط و نقش ویژه‌ای در اعلام جهاد علیه متجاوزان انگلیسی داشت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه علامه بلادی در ادبیات، فقه و کلام  تبحر داشت افزود: مرحوم علامه سید عبدالله بلادی بوشهری در تاریخ، طب، نجوم و همه معارف دین دارای تالیفات فراوانی است به‌گونه‌ای که 87 کتاب علمی از این علامه به‌جای مانده است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش مهم علامه سید عبدالله بلادی بوشهری در عرصه سیاسی و مبارزه با متجاوزان و استعمارگران بیان کرد: این مرحوم از نوادر تاریخ اسلام  است چراکه با بصیریتی که داشت در مقابل با تجاوز انگلیس ایستاد و حکم جهاد  در مبارزه با استعمار در حمله به بوشهر صادر و انگلستان را  بیرون کرد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه علامه سید عبدالله بلادی بوشهری در مقابله با استعمار تسلیم نشد، خاطرنشان کرد: آن زمان این مرحوم موضوع تهاجم فرهنگی جهان غرب مطرح کرد و در موضوع بدحجابی، بی عفتی و ولنگاری فرهنگی هشدارهایی به جامعه اعلام کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه این علامه اساسنامه فرهنگی برای نیروهای مسلح تدوین کرد، گفت: با توجه به نقش مهم برنامه‌های فرهنگی در عرصه‌های مختلف اجتماع، علامه سید عبدالله بلادی بوشهری برای نخستین بار در جهان اساسنامه فرهنگی برای نیروهای مسلح تدوین کرد و اعتقاد داشت که هر لشکر باید یک موسسه فرهنگ دینی داشته باشد.

بنا بر این گزارش تسنیم، امام جمعه بوشهر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی به علامه بلادی با تکریم و تعظیم یاد می‌کنند، افزود: این مرحوم اسوه تقوا، اخلاق و خدمتگزار مردم و جامعه بود که باید آموزه‌های این علامه در جامعه تبیین و تدوین شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه مزار علامه بلادی در نجف اشرف است، تاکید کرد: مرحوم علامه بلادی نماد و ریشه هویت دینی و اسوه اخلاقی جامعه اسلامی هستند که برای پاسداشت این بزرگ مرد مزار آن در وادی السلام  نجف اشرف بازسازی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر برپایی آئین تجلیل به‌طور مستمر از علامه بلادی افزود: این علامه ریشه‌های هویت دینی جامعه ما هستند به‌گونه‌ای که صدایش در کوچه و پس‌کوچه‌های شهر بوشهر به ویژه در بافت تاریخی این شهر هنوز زنده است.

ارسال نظر