کد خبر : 15913

سرپرست دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر:

۳ هزار ناظر در انتخابات ریاست جمهوری استان بوشهر تعیین شدند

۳ هزار ناظر در انتخابات ریاست جمهوری استان بوشهر تعیین شدند

سرپرست دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۵ هزار ناظر در استان بوشهر آموزش دیدند که از ۳ هزار نفر آنان در این دوره از انتخابات بهره‌برداری می‌شود.

"بوشهر24":  خلیل رضایی با تاکید بر توجه به امنیت و سلامت انتخابات اظهار داشت: برای فراهم کردن حضور با شکوه و حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای، ایجاد امنیت و سلامت انتخابات بسیار مهم  و مورد توجه قرار دارد.

وی با تاکید بر پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر تصریح کرد: هر چه به برگزاری زمان انتخابات نزدیکتر شویم جرایم و تخلفات انتخابات بیشتر می‌شود که باید راهکارهای لازم برای پیشگیری از جرایم انتخاباتی اتخاذ شود.

 سخنگوی هیئت نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر با قدردانی از تعامل و همکاری اعضای ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تاکید کرد: با تلاش‌های انجام شده تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر کاهش یافته که این مهم نتیجه تلاش ستاد یاد شده است که جای قدردانی دارد.

رضایی با بیان اینکه تبلیغات انتخابات شورای اسلامی به مدت یک هفته و ریاست جمهوری به مدت 20 روز است افزود: تمهیدات لازم برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر با تعامل و همکاری اعضای ستاد و دست‌اندرکاران انتخابات انجام شده است.

وی با بیان اینکه 24 ساعت قبل از برگزاری انتخابات، تبلیغات کاندیداها ممنوع است تاکید کرد: برای جلوگیری از بروز تخلفات در زمان تبلیغات کاندیداها باید آسیب شناسی لازم انجام شود تا از زمینه بروز تخلفات احتمالی پیشگیری شود.

سرپرست دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر با بیان اینکه  این نهاد در حوزه  انتخابات شوراهای شهر و روستا دخالتی ندارد بیان کرد: دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان در انتخابات 29 اردیبهشت در عرصه انتخابات ریاست جمهوری مشارکت می‌کند.

رضایی با بیان اینکه 3 هزار ناظر در انتخابات ریاست جمهوری استان بوشهر تعیین شدند تصریح کرد: در دوازدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری بیش از 5 هزار ناظر در استان بوشهر آموزش دیدند که از 3 هزار نفر آنان در این دوره از انتخابات بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه هر 5 هزار نیروی ناظر یاد شده آموزش دیده و مجرب هستند افزود:  ناظران بر انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند و این در حالی است که همگی آنان دارای سابقه فعالیت در این عرصه و مجرب هستند.

 سخنگوی هیئت نظارت  بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر بیان کرد: در شعب اخذ رای استان بوشهر با توجه به اهمیت آنها بین 3 نفر تا شش نفر ناظر منصوب می‌شود.

/*تسنیم

ارسال نظر