کد خبر : 15919

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

۲۰ درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر صاحب شغل شدند

۲۰ درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر صاحب شغل شدند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه ۲۷ هزار خانوار در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد وجود دارد ۲۰ درصد آنان از مزایای طرح‌های اشتغال و خودکفایی بهره مند شدند.

به گزارش "بوشهر24":احمد لطفی صبح امروز در نشست بررسی روند طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر این نکته که اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی از اولویت‌های این نهاد است اظهار داشت: بر‌اساس منویات رهبر انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال طرح‌های مهمی براساس ظرفیت مناطق مختلف استان بوشهر در حوزه تولید و اشتغال اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر تسریع طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد ابراز کرد: یکی از شاخص‌های مهم کاری کمیته امداد در عرصه توانمندسازی مددجویان، بحث اقتصاد، تولید و اشتغال خانواده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه 27 هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد وجود دارد، قریب به 20 درصد جمعیت آنان از مزایای طرح‌های اشتغال و خودکفایی بهره مند شدند.

لطفی خاطر نشان کرد: بر اساس یک پایش کلی، همه خانواده‌هایی که توان و استعداد کاری را داشتند، بر اساس علاقه و استعداد خود برای آموزش به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شدند و بعد از آموزش با پرداخت وام‌های اشتغالی کم بهره مقدمات اشتغالزایی آنها فراهم آورده شد و سپس بعد از دوره معینی که خودکفا می‌شدند، به مرور از تحت حمایت خارج و افراد جدیدی جایگزین آنها می‌شدند.

وی با بیان اینکه در سال 1395 یک‌هزار 852 طرح اشتغال‌زایی اجراء شد افزود: این طرح‌ها با اعتباری افزون بر 309 میلیارد 905 میلیون ریال از محل منابع بانکی و امدادی به مددجویان پرداخت شد که 232 میلیارد 158 میلیون ریال آن از منابع بانکی و 77 میلیارد 747 میلیون ریال دیگر از منابع امدادی تامین شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر این طرح‌ها را شامل پروژه‌های خرد، کوچک، متوسط و بزرگ عنوان کرد که در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، صید و صیادی، صنایع دستی، فنی و تولیدی و خدمات اجرا شده‌اند.

لطفی از اجرای طرح‌های تجمیعی اشتغال در سال جدید خبر داد و افزود: امسال در کنار طرح‌های مشاغل کوچک، زیر ساخت‌های بنگاه‌های اشتغال تجمعی بزرگ با ماهیت انفرادی در سطح استان ایجاد می‌شود و با راه‌اندازی مشاغل در آن، مددجویان صاحب شغل و فعالیت می‌شوند.
/*تسنیم

انتهای پیام/

 

ارسال نظر