کد خبر : 15962

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی:

کیفیت آموزش در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی ارتقا می‌یابد

کیفیت آموزش در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی ارتقا می‌یابد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: کیفیت آموزش در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی ارتقا می‌یابد.

بوشهر 24: محمدحسین امید ظهر پنجشنبه در نشست مسئولان پارس جنوبی اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی تلاش ویژه‌ای دارد و به عنوان یکی از دانشگاه‌های خوب کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت پذیرش یک میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو را دارد، اضافه کرد: در سال‌های گذشته تنها بر روی کمیت این دانشگاه تکیه می‌شد ولی حالا تلاش ویژه‌ای برای توسعه کیفی دانشگاه داریم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: با امضای تفاهم همکاری با دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف تلاش می‌کنیم که آموزش‌های مورد نیاز این دستگاه‌ها را ارائه کنیم تا زمینه اشتغال مناسب فارغ‌التحصیلان فراهم شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز در این نشست با اشاره به افتتاح بزرگترین طرح سرمایه‌گذاری صنعت کشور با حضور رئیس جمهور در منطقه ویژه پارس اظهار داشت: ابتدای هفته جاری با حضور رئیس جمهور شش فاز استاندارد و چهار طرح پتروشیمی در این منطقه افتتاح شد.

مهدی یوسفی ارزش سرمایه‌گذاری این طرح‌ها را ۲۰ میلیارد دلار عنوان کرد و ادامه داد: این میزان سرمایه‌گذاری معادل یک پنجم کل حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته در پارس جنوبی است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خاطرنشان کرد: تا قبل از سال ۹۲ در مجموع ۱۰ فاز در پارس جنوبی به بهره‌برداری کامل رسیده بود که در دوره فعالیت دولت یازدهم تاکنون ۱۱ فاز استاندارد به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان برداشت ایران از میدان مشترک پارس جنوبی به روزانه ۵۷۵ میلیون مترمکعب رسیده است، ادامه داد: با تلاش صورت گرفته، خواسته مردم ایران مبنی بر برابری برداشت ایران و قطر از این میدان مشترک محقق شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه چهار طرح بزرگ پتروشیمی نیز با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسیده است، تصریح کرد: برداشت از لایه نفتی نیز یکی از موفقیت‌های مهم در پارس جنوبی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ فاز استاندارد و ۳۰ مجتمع پتروشیمی در منطقه ویژه پارس مد نظر قرار گرفته است، افزود: تلاش می‌شود که با توسعه آموزش‌های مهارتی مناسب، زمینه بهبود اشتغال پایدار در منطقه را فراهم سازیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اضافه کرد: رئیس جمهور در هر چهار باری که به منطقه سفر کرده‌اند تاکید ویژه‌ای بر اشتغال نیروهای بومی در این صنایع داشته‌اند و تلاش داریم که زمینه تحقق مصوبه دولت مبنی بر اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی را در این منطقه فراهم سازیم که این مهم فقط با توسعه آموزش‌های مهارتی میسر است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های آموزشی در منطقه ویژه پارس، گفت: دانشگاه علمی کاربردی عسلویه دارای ظرفیت بالایی در زمینه آموزش است که حمایت ویژه‌ای از این دانشگاه داریم و به عنوان یکی از بزرگترین مراکز علمی و کاربردی کشور دارای سه هزار و ۸۴۰ دانشجو است.

یوسفی اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مورد نیاز صنایع منطقه می‌تواند نقش مهمی در بهبود وضعیت اشتغال و به ویژه اشتغال نیروهای بومی داشته باشد که باید سرفصل‌های رشته‌های تحصیلی بر اساس نیاز صنایع طراحی شود.

در راستای بکارگیری توانمندی‌ها، ظرفیت‌های دانشگاه و سازمان به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد توسعه و تقویت آموزش‌های علمی کاربردی در منطقه ویژه پارس جنوبی، تفاهم نامه‌ای به امضای رئیس دانشگاه علمی کاربردی و مدیرعامل منطقه ویژه پارس رسید.

/*مهر

ارسال نظر