کد خبر : 15963

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر:

بسیج سازندگی استان بوشهر طرح مقابله با ریزگردها را اجرا می‌کند

بسیج سازندگی استان بوشهر طرح مقابله با ریزگردها را اجرا می‌کند

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: در پی وقوع ریزگردها و در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با این پدیده، بسیج سازندگی استان بوشهر طرح مقابله با ریزگردها اجرا می‌کند.

به گزارش بوشهر 24: ذوالفقار عباسی‌فر ظهر امروز در  نشست بررسی اجرای طرح‌های مقابله با ریزدگردها از تشکیل قرارگاه بیابان‌زدایی در استان خوزستان خبر داد و اظهار داشت:  مسئله ریزگردها به عنوان یکی از معضلات مردم در جنوب کشور و به‌ویژه استان خوزستان سالهاست که مردم این سرزمین که مهد مقاومت، ایثار و از خود گذشتگی است  با مشکل  مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از معضل ریزگردها در استان خوزستان است گفت:  اجرای مقابله با ریزگردها نیاز به  یک عزم ملی و تلاش جهادی دارد که بتوان این مشکل را برطرف کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر  با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یک عزم جدی برای حل مشکل پدیده ریزگرد وارد این عرصه شد افزود: در راستای این اقدام قرارگاه بیابان‌زدایی شهدای مدافع حرم در استان خوزستان تشکیل شد.

عباسی‌فر با بیان اینکه بسیج سازندگی استان بوشهر طرح مقابله با ریزگردها اجراء می‌کند خاطر نشان کرد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با این پدیده، بسیج سازندگی استان بوشهر طرح مقابله با ریزگردها اجراء می‌کند.

وی تصریح کرد: در فاز نخست طرح بیابان‌زدایی، 4 هزار هکتار از اراضی که در شرایط بحرانی قرار دارند و به عنوان کانون ریزگردها است نهال‌های جنگلی کاشته شد.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی استان بوشهر با همکاری سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر قرارگاه مقابله با پدیده ریزگردها در اهواز تشکیل داد گفت: مجموعه جهادگران بسیج و سپاه در این قرارگاه حضور پیدا کردند و در ماموریت نخست 50 هکتار از اراضی بحرانی تحویل سپاه امام صادق(ع) استان شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر  خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح  تاکنون مراحل نقشه برداری، نشانه گذاری محل کاشت نهال، کندن محل کاشت نهال و در نهایت کاشت نهال انجام گرفته است.

عباسی‌فر با اشاره به اینکه انواع نهال‌های جنگلی در اراضی بیابانی کاشته می‌شود افزود:  با اقدامات کاشت نهال  در اراضی بیابانی خوزستان، این اراضی  به مناطق جنگلی سرسبز تبدیل می‌شود.

/*تسنیم

ارسال نظر