کد خبر : 15971

معاون استاندار بوشهر:

کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های استان بوشهر برقرار شود

کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های استان بوشهر برقرار شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: کرسی‌های آزاد اندیشی سبب افزایش سطح آگاهی دانش و قدرت بینش جوانان می‌شود و باید زمینه نقد آزادانه در محیط‌های دانشگاهی فراهم شود.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از تسنیم ،عبدالکریم گراوند صبح امروز در جلسه کمیسیون دانشجویی استان بوشهر با تاکید بر افزایش امکانات رفاهی و تجهیزاتی در دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: کمک و توسعه براى ایجاد ظرفیت‌های خوابگاه‌های دانشجویی استان بوشهر یکی از اولویت‌های مهم است که در دستور کار قرار دارد.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و قرار گرفتن این ایام در فصل تابستان، افزود:پیش از آغاز ماه مبارک رمضان در زمینه خدمات رفاهی به ویژه آب، تدابیر لازم برای محیط‌های دانشگاهی صورت گیرد.

وی با تاکید بر فراهم شدن وسائل سرمایشی در محیط‌های دانشگاهی استان بوشهر عنوان کرد: در زمینه تجهیزات سرمایشی برای خوابگاه‌ها و محیط‌های دانشگاهی اقدامات لازم صورت گیرد.

گراوند، توجه به ایجاد کرسی‌های آزاد اندیشی  در دانشگاه‌ها را یک ضرورت دانست و  عنوان کرد: کرسی‌های آزاد اندیشی سبب افزایش سطح آگاهی دانش و قدرت بینش جوانان می‌شود و باید زمینه نقد آزادانه در محیط‌های دانشگاهی فراهم شود.

معاون سیاسى، امنیتى و اجتماعى استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم نقدهای سازنده تصریح کرد: همچنین هرگونه نقد منصفانه از دولت استقبال می‌کنیم، چرا که این نقدهای سازنده سبب توسعه و پیشرفت می‌شود.

وی، توسعه فضاهای نشاط‌آور در محیط‌های دانشگاهی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: باید فضای آزاد اندیشی در محیط‌های دانشگاهی فعال شود تا فضای نشاط آور  درسطح دانشگاه ها شاهد باشیم.

گراوند گفت: مدیران دانشگاه‌ها باید فضا را برای صحبت و گفتگو در دانشگاه‌ها به صورت آزادانه فراهم کنند.

 

ارسال نظر