کد خبر : 15979

اکران

فیلم «محمد رسول الله» در مسکو و قرقیزستان

فیلم «محمد رسول الله» در مسکو و قرقیزستان

مدیر عامل دفتر پخش نورتابان گفت: همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» ساخته مجید مجیدی به صورت گسترده در قزاقستان و مسکو به نمایش گذاشته شد.

به گزارش بوشهر 24، محمدرضا صابری مدیر عامل دفتر پخش نورتابان درباره اکران فیلم «محمد رسول الله» گفت: این فیلم از روز گذشته در به صورت گسترده در 41 مجموعه سینمایی کشور قزاقستان به نمایش درآمده و همزمان 128 سالن سینمایی این فیلم را در کشور قزاقستان به نمایش گذاشتند. 

وی در ادامه گفت: به مناسبت روز مبعث حضرت رسول اکرم فیلم «محمد رسول الله» در میدان سرخ در یکی از مراکز خرید در سالن سینمای مسکو به نمایش در می آید. همچنین 60 سالن سینما در مسکو فیلم را به نمایش می‌گذارند. 

وی درباره دیگر فعالیت‌های نمایش بین المللی فیلم گفت: با توجه به فشارهایی که از سوی گروه‌های مختلف در خارج از کشور وجود داشت در روزهای آتی اخبار بسیار خوبی از نمایش فیلم در کشورهای مختلف ارائه می‌دهم.

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «محمد رسول الله» از محاصره‌ مسلمانان در شعب ابی‌طالب آغاز می‌شود و به پیش از تولد پیامبر اسلام باز می‌گردد. در این فیلم مخاطب شاهد وقایعی است که پیش از تولد پیامبر اسلام تا 12 سالگی ایشان را در بر می‌گیرد. صحنه‌های وفات مادر رسول اکرم در روستای ابواء و صحنه‌های مربوط به دوران شیرخوارگی و خردسالی پیامبر در روستای سعدیه هم از دیگر بخش‌های فیلم است.

فیلم با اولین سفر پیامبر به شام و رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می‌رسد. بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد.

/* فارس

 

ارسال نظر