کد خبر : 15999

مدیر شرکت غله استان بوشهر:

۲۲۰۰ تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد

 ۲۲۰۰ تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی بوشهر گفت: از زمان برداشت گندم در استان تاکنون ۲۲۰۰ تن محصول به مراکز خرید تحویل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۶ درصد کاهش دارد.

به گزارش بوشهر 24  به نقل از تسنیم ،سید محمد هاشمی بعدازظهر امروز  در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه برداشت گندم در اراضی کشاورزی استان بوشهر از 26 فروردین آغاز شده اظهار داشت: چهار مرکز شامل کارخانه‌های آرد الزهرا برازجان و خلیج فارس دشتی، انبار چغادک بوشهر و سیلوی برازجان برای خرید محصول کشاورزان استان بوشهر تعیین شده است.

وی با بیان اینکه مراکز خرید گندم در استان بوشهر از ساعت 8 تا 17 آماده دریافت گندم کشاورزان هستند گفت: قیمت خرید پایه گندم معمولی امسال 1300 تومان و گندم دوروم 1330 تومان است که نسبت به پارسال دو درصد افزایش داشته است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از کاهش خرید محصول گندم از کشاورزان استان بوشهر خبرداد و افزود: خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر در 11 روز گذشته نسبت به مدت زمان مشابه پارسال 96 درصد کاهش یافته است.

هاشمی با اشاره به خرید 2 هزار و 200 تن گندم از کشاورزان تصریح کرد:  از زمان برداشت گندم در استان بوشهر  تاکنون 2200 تن محصول به مراکز خرید تحویل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 96 درصد کاهش دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در همین مدت 54 هزار گندم از کشاورزان خریده شده بود افزود: خرید محصول از گندمکاران استان از 26 فروردین آغاز شده و تا پایان برداشت ادامه دارد.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از خرید کلزا از کشاورزان استان بوشهر خبرداد و  تصریح کرد: سال گذشته 46 تن کلزا از کشاورزان خریداری شد که پیش بینی می‌شود این میزان امسال به 70 تن برسد.

هاشمی با اشاره به افزایش 10 درصدی قیمت خرید کلزا افزود: امسال کلزا را با قیمت 2783 تومان از کشاورز خریداری می‌شود که این میزان سال گذشته 2530 تومان بود.

وی بیان کرد: مجتمع انبارهای چغادک و سیلوی برازجان کار خرید کلزا را بر عهده دارند.

 

ارسال نظر