کد خبر : 16006

پس از تعطیلی 72 ساعته

بازار مهدیه اهرم موقتا بازگشایی شد

بازار مهدیه اهرم موقتا بازگشایی شد

پس از تعطیلی 72 ساعته، بازار مهدیه اهرم موقتا بازگشایی شد تا کسبه قدیمی این شهر بتوانند مجددا کسب و کار خود را آغاز کنند.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از فارس ، در حالی که مغازه داران پاساژ مهدیه اهرم به نشانه اعتراض به نوع واگذاری مغازه هایشان از طریق شهرداری این شهر به شکل مزایده، اقدام به پایین کشیدن کرکره محل کسب و کار خود شده و این بازار را به مدت 72 ساعت تعطیل کرده بودند، خبر می‌رسد که این باز مجددا از امروز فعالیتش آغاز شد. 

رئیس اتاق اصناف شهرستان تنگستان  در رابطه با تفاهم موقت کسبه بازار مهدیه اهرم به خبرنگار خبرگزاری فارس در اهرم گفت: کسبه بازار مهدیه بعد از تفاهم با مسئولان شهرستان تنگستان،پس از تعطیلی 72 ساعته، از امروز بازار مهدیه را بازگشایی کردند.

وی با تاکید بر این نکته که سرمایه‌گذاری و ادامه فعالیت صنفی در هر شهری  منوط به داشتن امنیت شغلی و سرمایه‌گذاری است، عنوان کرد: کسبه این بازار تاکنون سه بار برای احقاق خود مجبور به اعتصاب شده‌اند که همین موضوع بر روند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مرکز یک شهرستان تاثیر منفی گذاشته است.

محمد جعفری ادامه داد: اعضاء شورای شهر و شهرداری اهرم می‌بایست با اتخاذ یک راهبرد دقیق سبب ثبات امنیت شغلی و سرمایه‌گذاری در مرکز شهرستان تنگستان شوند.

رئیس اتاق اصناف مرکز شهرستان تنگستان بیان کرد: بازاری که در سال 1364 با سرمایه بازاریان اهرم بنا شد نمی‌بایست بعد از 32 سال از دست آنها به این شکل بیرون کشیده شود.

وی افزود: امیدوارم که فرماندار به عنوان رئیس شورای تامین شهرستان مصوبه شورای شهر اهرم در خصوص واگذاری به صورت مزایده بازار مهدیه اهرم را لغو کرده تا 58 فرصت سرمایه‌گذاری بازار مهدیه و 148 شغل ایجاد شده در این بازار تهدید نشود.

گفتنی است زمین بازار مهدیه در سال 1364 بنا به دستور حضرت امام(ره) اجازه ثبت مجدد یافت و به نام شهرداری ثبت گردید و با سرمایه‌گذاری تعدادی از بازاریان و بومی‌های شهرستان تنگستان تبدیل به یک مرکز خرید با نام مهدیه شد.

در تمام این سال‌ها نیز کسبه این بازار مبلغی را به شهرداری پرداخت کرده‌اند اما شورای چهارم اهرم با گذراندن یک مصوبه درصدد واگذار نمودن این بازار به یکی از طلبکاران است که به دلیل آنچه بازاریان این پاساژ مبنی بر عدم رعایت حقوق آنها توسط شهرداری اهرم اعلام می‌کنند، به نشانه اعتراض اقدام به تعطیلی این بازار به مدت سه روز کرده‌اند.

 

ارسال نظر