کد خبر : 16034

فرماندار شهرستان دشتی خبر داد

پیش‌بینی تعداد 85 شعبه اخذ رای در شهرستان دشتی

پیش‌بینی تعداد 85 شعبه اخذ رای در شهرستان دشتی

فرماندار شهرستان دشتی گفت: تعداد 85 شعبه اخذ رای در سطح شهرستان دشتی برای انتخابات پیش‌رو پیش‌بینی شده است.

به گزارش بوشهر24 غلامرضا مهرجو امروز گفت: در مراحل و اجرای فرآیندهای مربوط به انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهور قرار داریم و فرآیندهای مختلف اجرایی برگزاری انتخابات با شکوه و با مشارکت حداکثری در سطح شهرستان آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: پیش‌بینی و تهمیدات لازم برای یک انتخابات پرشور، باشکوه، قانونمند و اخلاق‌مدار در سطح شهرستان دشتی شروع شده است.

فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: ایجاد زمینه و بسترهای لازم برای مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای به عنوان اولین اولویت در انتخابات به آن توجه داریم و در این مسیر گام‌های ارزنده برداشته شده است.

مهرجو یادآور شد: برای دسترسی آسان و مطمئن مردم به شعب اخذ رای در سطح شهرها و روستاها تعداد 85 شعبه اخذ رای در سطح شهرستان دشتی پیش‌بینی شده که 46 شعبه ثابت و 39 شعبه سیار است .

وی افزود: با توجه به این که پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود بر اساس آخرین نتیجه سرشماری نفوس و مسکن سال 95 تعدادی از روستاهای واجد شورای اسلامی از 51 به 60 روستا افزایش پیدا کرده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دشتی عنوان کرد: در این دوره از انتخابات  513 نفر در شهرها و روستاهای شهرستان دشتی، نامزد پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شده‌اند که نسبت به دوره قبل  از رشد 28 درصدی برخورداراست.

وی ادامه داد: کار بررسی سوابق نامزدها در سطح شهر و روستا در هیات های اجرایی و نظارت به پایان رسیده و در مراحل هیات نظارت استان قرار دارد.

فرماندار شهرستان دشتی بیان کرد: تمهیدات لازم برای تعیین و استقرار شعب، اعضا و دست اندرکاران برگزاری انتخابات در هیات های اجرایی و نظارت برای برگزاری هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح شهرستان دشتی نیز انجام شده است.

مهرجو با اعلام این که هدف ما این است تا زمینه و بستری را فراهم کنیم تا مردم به راحتی بیایند و مشارکت حداکثری داشته باشند، گفت: بالغ بر 2 هزار و 200 نفر در شهرستان دشتی برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر عهده دارند.

فرماندار شهرستان دشتی ضمن توصیه به نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها یادآور شد: توانمندی‌های خود را به مردم ارائه و از تخریب دیگران اکیدا پرهیز کنند زیرا فضای شهرستان دشتی، فضایی کاملا اخلاقی و دینی است و انتظار داریم که نامزدها و هواداران آنها این موارد را رعایت و در چارچوب قانون و مر قانون عمل کنند.

وی اضافه کرد: اگر نامزدها در چارچوب قانون عمل کنند مردم با آرامش خاطر بهتر و بیشتری در انتخابات شرکت می‌کنند و با توجه به سوابقی که در شهرستان دشتی وجود دارد، در این دوره از انتخابات هم مشارکتت حداکثری شاهد خواهیم بود.

مهرجو بیان داشت: در شهرستان دشتی از طریق دستگاه‌های مختلف فعالیت زود هنگام تبلیغاتی به خصوص در عرصه شهر و روستا رصد می‌کنیم و تاکید داریم که حتما به ضوابط و قانون و مقرارت تن دهند و از فعالیت‌های زود هنگام اکیدا پرهیز کنند.

وی افزود: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری این است که رای مردم حق‌الناس است و ما وظیفه داریم بستر و زمینه‌ای را فراهم کنیم تا تضییع حق دیگران نشود.

/*فارس

ارسال نظر