کد خبر : 16061

از شب گذشته

بوشهر وارد فاز انتخابات شد

بوشهر وارد فاز انتخابات شد

از شب گذشته و با تجمع‌های گسترده‌ای که در چند نقطه شهر بوشهر اتفاق افتاد عملا این شهر شکل و شمایل انتخاباتی به خود گرفت.

به گزارش بوشهر24، اگرچه از دو هفته پیش و با اعلام رسمی اسامی کاندیداهای احراز صلاحیت شده ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان ، کشور به شکل رسمی وارد فضای انتخابات شد اما این روزها استان بوشهر و علی‌الخصوص مرکز این استان کاملا چهره انتخاباتی به خود گرفته است.

بر اساس این گزارش، از 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری حجت‌الاسلام رئیسی، حجت الاسلام روحانی، قالیباف و میرسلیم در شهر بوشهر و سایر شهرستان‌های این استان اقدام به راه‌اندازی ستادهای انتخاباتی کردند که حضور مردم و علی‌الخصوص جوانان در این ستادها کاملا مشهود است.

همچنان که در گستره کشوری از تصاویر و پوسترهای آن چنانی تبلیغاتی دیگر چندان خبری نیست در استان بوشهر نیز به جزء بیلبوردهایی که تصاویر درشتی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از چند صد متر در درب ستادهایشان، خودنمایی می‌کند نامزدهای انتخاباتی سعی می‌کنند که در این بخش کمتر هزینه کنند، علاوه بر این که قانون انتخابات به آنها اجازه نمی‌دهد که خارج از ستاد خود و در معابر عمومی اقدام به برپایی بیلبوردهای تبلیغاتی کنند.

استفاده از شگردهایی مانند دعوت از خوانندگان، سخنرانان، فعالان سیاسی و اجتماعی و چهره‌های محبوب هنری در کنار راه‌اندازی وسیع کانال‌های تلگرامی و استفاده بیش از حد تصور از شبکه‌های اجتماعی موبایلی بخشی از کارکرد ستادهای انتخاباتی در استان بوشهر است.

شاید یکی از مهمترین و در عین حال جدیدترین ابتکاری که ستاد حجت الاسلام رئیسی در شهر بوشهر به خرج داده است ایجاد کافه انتخابات است که هر شب میزبان جوانان فراوانی است که گوشه‌ای از خیابان شهید مطهری بوشهر نرسیده به میدان امام خمینی(ره) را انتخاب می‌کنند تا با ورود به این کافه، دلی از مسائل سیاسی قورت داده در بیاورند.

در این کافه که در نوع خود یک تریبون کاملا آزاد است همه جناح‌های فکری وارد آن می شوند و در یک فضای کاملا دوستانه اما جدی به طرح موضوعاتی در زمینه‌های مختلف کشور همراه با جلسات نقد و بررسی می‌پردازند.

خیابان های شلوغ شب گذشته بوشهر که هر کدام از ستادهای انتخاباتی با گذاشتن جوانانی در ورودی‌های این ستادها، ضمن تعارف شیرینی به رهگذاران و وسایط نقلیه با دادن پوسترهای کوچک تبلیغاتی از آنها دعوت جهت حضور حداکثری در انتخابات می‌کنند جالب توجه است.

با کمتر شدن زمان رسیدن به روز انتخابات، حضور مردم در این ستادها نیز رنگ و نمایی بیشتری به خود می گیرد و در کمتر از ده روز مانده به انتخابات به زودی چهره شهر بوشهر صحنه‌های زیبایی را از حضور گسترده مردم در ستادهای انتخاباتی خلق می‌کنند.

مردم استان بوشهر نشان داده‌اند که وقتی پای حیثیت نظام می رسد حضوری آبرومندانه برای اثبات مشروعیت دینی و مردمی این نظام دارند و با مشارکت گسترده خود در انتخابات، خواب‌های ناخوش اپوزسیون نظام در خارج و نظام‌های سلطه که به دنبال کم‌رنگ جلوه دادن مردمی بودن این نظام هستند را مثل همیشه خجالت زده می‌کنند.

/*فارس

ارسال نظر