کد خبر : 16086

امام جمعه بوشهر:

رکود، بیکاری و تورم در کشور به دلیل عدم اعتماد به نیروهای درونی است

رکود، بیکاری و تورم در کشور به دلیل عدم اعتماد به نیروهای درونی است

امام جمعه بوشهر گفت: جوانان کشور در بخش‌های علمی برای کشور افتخارآفرینی می‌کنند و هر جا که رکود، بیکاری و تورم در کشور به وجود آمد به دلیل عدم اعتماد به نیروهای جوان کشور بوده است.

به گزارش بوشهر24،آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر امروز در دیدار مسوولان و جمعی از کارکنان موسسه شهید محلاتی نیروی دریایی سپاه استان بوشهر اظهار داشت: جوانان کشور در بخش‌های علمی برای کشور افتخارآفرینی می‌کنند و هر جا که رکود، بیکاری و تورم در کشور به وجود آمد به دلیل عدم اعتماد به نیروهای جوان کشور بوده است.

وی افزود: همین جوانان وقتی به آنها اعتماد شد توانستند ایران را صاحب دانش‌های گوناگونی از جمله دانش هسته‌ای کنند که پیش از آن در دست چند کشور جنگ افروز قدرت‌طلب بود. 

امام جمعه بوشهر تصریح کرد:  برخی بدون این که فضای کار را برای جوانان ایرانی تسهیل کنند و زمینه ورود آنها را به پروژه‌های صنعتی باز کنند، مدام می‌گویند که جوانان قادر به انجام کار نیستند در حالی که در طی 38 سال گذشته، جوانان نشان داده‌اند که ظرفیت و قابلیت اجرای هر کاری که به آنها محول شده، را  دارند و اشکال از مدیران است.

وی با اشاره به ظرفیت موجود در بنادر و دریاها، اظهار داشت: به دلیل این که دریا دارای ذخائر فراوانی است، از سال‌های گذشته بخشی از کشورها برای به دست گرفتن دنیا در دهه‌های آینده، مدیریت بر دریا را  به عنوان یک استراتژی برای خود تعریف کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ادامه داد: حتی در این کشورها کار به جایی رسیده که از اقتصاد کرانه‌ای برای بالا بردن نرخ رشد تولید ناخالص خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: با توجه به داشتن سواحل خوب و مرز مشترک فراوان استان بوشهر با خلیج فارس، تدوین اقتصاد کرانه‌ای با تمرکز بر تولید و اشتغال ضروری است.

صفایی‌بوشهری بیان کرد: با این سند و اجرایی‌کردن آن می‌توانیم با مدیریت دریاها از طریق تولید محصولات و شناورهای دانش‌بنیان در کنار توسعه و استانداردسازی حمل و نقل دریایی به خودکفایی برسیم که اگر غیر از این شود با تحریم‌های فراوانی در آینده از طرف جهان سلطه مواجه خواهیم شد.

 وی با قدردانی از فعالیت های موسسه شهید محلاتی سپاه، عنوان کرد: فعل ما می‌توانیم را تعدادی از فرزندان مردم در مجموعه سپاه با تولید و به آب انداختن شناورهای مدرن صرف کرده‌اند که جای قدردانی دارد.

*/فارس

ارسال نظر