کد خبر : 16088

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

پایانه صادرات موادمعدنی بوشهر با ۱۹۰ میلیارد سرمایه‌گذاری اجراء می‌شود

 پایانه صادرات موادمعدنی بوشهر با ۱۹۰ میلیارد سرمایه‌گذاری اجراء می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت:پروژه پایانه صادرات موادمعدنی استان بوشهر که با سرمایه‌گذاری ۱۹۰ میلیارد ریال اجراء می‌شود نیمه نخست سال آینده افتتاح می‌شود.

بوشهر24:محمدمهدی بنچاری صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های بندری در بوشهر با اشاره به اجرای ترمینال‌های  مجتمع بندری جزیره نگین در بوشهر اظهار داشت: اجرای این ترمینال‌ها در جزیره نگین به عنوان پسکرانه بندر بوشهر نقش مهمی در افزایش تخلیه و بارگیری کالا دارد به‌‌گونه‌ای که میزان عملیا ت بندری به 2 برابر افزایش می‌دهد.

وی مشارکت بیشتر بخش خصوصی را لازمه فعال‌شدن بخش صادرات بیان کرد و از آمادگی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برای حمایت از صادرکنندگان کالا در بنادر استان بوشهر خبر داد.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  با اشاره به اجرای پایانه صادراتی مواد معدنی در این استان گفت: اجرای پروژه پایانه صادرات موادمعدنی استان بوشهر از جمله پروژه‌های مدنظر اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای توسعه صادرات استان است که با تدابیر پیش بینی شده از سال گذشته زمینه اجرای آن فراهم شده است.

بنچاری با اشاره به طول 500 متری اسکله پایانه صادراتی مواد معدنی بوشهر، بیان کرد: این پایانه شامل 2 پست اسکله برای شناورهای کوچک و 2 پست اسکله برای شناورهای بزرگ است.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه و روند احداث آن وضعیت مطلوبی دارد خاطر نشان کرد: براساس برنامه زمان بندی مقرر شده این پروژه در نیمه نخست سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  بیان کرد: میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای پایانه صادراتی مواد معدنی بندر بوشهر 190 میلیارد ریال است که از طریق جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت پذیرفته است.

/*تسنیم

ارسال نظر