کد خبر : 16090

مدیرعامل پسماند بوشهر مطرح کرد؛

تولید روزانه ۱۷۰ تن پسماند در بوشهر/ میزان بازیافت افزایش می‌یابد

تولید روزانه ۱۷۰ تن پسماند در بوشهر/ میزان بازیافت افزایش می‌یابد

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر از تولید روزانه ۱۷۰ تن پسماند در بوشهر خبر داد.

به گزارش بوشهر24،مسعود غلامزاده‌فرد ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه سلامت شهروندان و کاهش مخاطرات زیست‌محیطی تلاش داریم تا بهترین عملکرد را در مدیریت پسماند داشته باشیم.

وی با اشاره به تولید روزانه ۱۷۰ تن زباله در شهر بوشهر بیان کرد: بیماری، زشت شدن مناظر شهری و آلوده شدن خاک و آب از مهمترین مخاطرات پسماند است که با مدیریت مناسب و افزایش میزان بازیافت می‌توان این مخاطرات را کاهش داد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر خواستار کاهش میزان تولید زباله و همچنین تفکیک زباله‌های تر و خشک توسط شهروندان شد و اضافه کرد: در سطح شهر بوشهر شش غرفه بازیافت فعال است که مواد بازیافتی شهروندان بوشهری را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: غرفه‌های بازیافت در خیابان‌های لیان غربی، جانبازان، باهنر، شهید عاشوری، خیابان امامزاده و کنار میدان رفاه هر روز از ساعت ۸ تا ۱۲ و از ساعت ۱۶ تا ۱۸ خدمات‌دهی می‌کنند.

غلامزاده‌فرد خاطرنشان کرد: غرفه‌های بازیافت در ازای دریافت پلاستیک، شیشه، انواع فلزات از شهروندان، هدایایی از قبیل مواد شوینده، دستمال کاغذی، کیسه زباله و سایر اقلام مشابه اهدا می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت خودروهای سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر، افزود: جمع‌آوری پسماندهای الکترونیکی در شهر بوشهر شامل قطعات تلفن همراه، باطری و لامپ نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پنج درصد پسماند شهری بوشهر بازیافت می‌شود، گفت: امیدواریم با فرهنگ‌سازی مناسب، توسعه برنامه‌های آموزشی و همکاری و مشارکت مردم بتوانیم میزان بازیافت پسماند در شهر بوشهر را افزایش دهیم.

/*مهر

ارسال نظر