کد خبر : 16104

به گزارش بوشهر24

صف‌های طولانی رای‌دهندگان بوشهری/ مردم از رئیس جمهور چه می‌خواهند

صف‌های طولانی رای‌دهندگان بوشهری/ مردم از رئیس جمهور چه می‌خواهند

از ابتدای آغاز روند برگزاری انتخابات تا کنون شاهد حضور گسترده و پرشور مردم نقاط مختلف استان بوشهر در شعب هستیم که در برخی نقاط صف‌های طولانی تشکیل شده است.

به گزارش بوشهر24،نساء کروندی: مردم استان بوشهر همواره در دوره‌های گذشته انتخابات، حضوری فراتر از میانگین کشوری داشته‌اند و امسال نیز شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات هستیم.

گزارش خبرنگاران مهر از شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر بیانگر حضوری به مراتب بیشتر از دوره‌های قبل است که نشانه خلق حماسه‌ای دیگر است.

در این بین افرادی که برای حضور در انتخابات آمده‌اند، انتظاراتی نیز از منتخبین خود دارند و امیدوارند که وعده‌های ارائه شده در زمان تبلیغات، در زمان انتخاب شدن و فعالیت فراموش نشود.

مهمترین مشکلات و مسائل مد نظر مردم و انتظاراتشان از منتخبین به‌ویژه رئیس جمهور منتخب، مسائل اقتصادی است. از مهمترین انتظارات مردم می‌توان به رفع مشکلات اشتغال، ایجاد رونق کسب و کار و تلاش برای عبور از رکود و تورم اشاره کرد.

لزوم رفع مشکلات کنونی جامعه

یکی از شهروندان بوشهری در خصوص انتظارات خود از رییس جمهور اظهار داشت: برنامه محور بودن رئیس جمهور یکی از گزینه های اصلی برای انتخاب اصلح است.

خاتون مرادی بیان کرد: رفع مشکلات کنونی جامعه مانند اشتغال، حمایت از کشاورزان، حمایت از زنان خانه دار از جمله این مشکلات است.

وی همچنین بیان کرد: افزایش یارانه‌ها یکی دیگر انتظارات ما از رئیس جمهور است.

لزوم تعامل با دیگر کشورها

یکی دیگر از شهروندان بیان کرد: یک رئیس جمهور باید در عین حالی که امنیت و آرامش داخلی را تامین می‌کند،  باید با دیگر کشورها نیز تعامل داشته باشد.

فاطمه اکبری زاده افزود: یک کشور اگر می‌خواهد در مسیر توسعه در ابعاد مختلف قرار گیرد نمی‌تواند به‌صورت جزیره‌ای عمل کند و با دنیا قطع رابطه کند.

وی گفت: باید علاوه بر توجه به استقلال و عزت کشور با کشورهای دیگر نیز تعامل داشته باشیم.

مشکل کار و مسکن جوانان حل شود

یکی دیگر از رای‌دهندگان بیان کرد: مشکل امروز جامعه ما کار و مسکن جوانان است؛ در استان بوشهر زمینه اشتغال بسیار است اما از نیروهای بومی استفاده نمی‌شود.

وی بیان کرد: رئیس جمهور باید به این دو مشکل و دغدغه بزرگ جوانان پاسخ دهد، چرا که با رفع این مشکلات است که ما شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز خواهیم بود.

فاطمه هژبری بیان کرد: رئیس جمهور باید با برنامه‌ریزی بتواند این مشکلات بزرگ جامعه امروز ما را مرتفع سازد.

مسائل اقتصادی حل شود

یکی دیگر از رای دهندگان نیز گفت: آرامش، صلح و امنیت از جمله مسائل با ارزش موجود در هر کشور است که باید رئیس جمهور به آن توجه داشته باشد.

انوشه حسین‌پور افزود: مسائل اقتصادی یکی از مهمترین امور کشور است، چراکه با معیشت مردم در ارتباط است و یک رئیس جمهور خوب باید بتواند تورم را کنترل کند.

ثبات بازار ضروری است

یکی دیگر از افرادی که به شعبه اخذ رای آمده بود خاطرنشان کرد: ثبات بازار یکی از مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

لیا پولادتن با بیان اینکه وضعیت درمان یکی دیگر از مسائل است عنوان کرد: باید دولت‌ها برنامه‌ای در این راستا داشته باشند تا بیماران دغدغه‌ای غیر از بیماری نداشته باشند.

/*مهر

ارسال نظر