کد خبر : 16129

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد

توانمندی بیش از 2 هزار نفر از بانوان روستایی دراستان بوشهر

توانمندی بیش از 2 هزار نفر از بانوان روستایی دراستان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه بین دفتر بانوان و خانواده استانداری، کمیته امداد و آموزش فنی و حرفه‌ای استان در سال گذشته 2902 نفر از روستاییان و مددجویان کمیته امداد آموزش های مهارتی را در راستای توسعه اشتغال‌زایی فرا گرفتند.

به گزارش بوشهر24، عبدالرسول کازرونی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در جهت توسعه آموزش‌های مهارتی در بین اقشار مختلف جامعه با نگاه به توانمندسازی و ارتقاء مهارتی اقشار مختلف تفاهم‌نامه‌های همکاری با امور عشایر، بهزیستی، آموزش و پرورش، اتاق اصناف، زندان‌ها، نیروی انتظامی، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد ،سازمان بسیج سازندگی، سازمان کشتیرانی، شرکت توزیع برق، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، صندوق خرد زنان روستایی،کمیته امداد، مرکز آموزش کشتیرانی، دادگستری استان بوشهر، شرکت شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها، نیروگاه اتمی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و سازمان نوسازی معاون و صنایع معدنی ایران منعقد کرده است.

وی افزود: با تعامل سازنده با دیگر دستگاه‌های اجرایی همگام با شعار سال « اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال» بر اساس نیاز بازار کار دوره های مهارتی مورد نیاز از شرکای آموزشی خود احصاء کرده و در راستای توانمندسازی مهارت‌آموزان بکار می‌گیریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: براساس تقاضای صندوق کارآفرینی امید استان در سال جاری دوره‌های آموزشی بازاریابی و برندسازی را برای متقاضیان این صندوق برگزار خواهیم کرد تا در راه‌اندازی کسب و کارهای نوین و اعطای تسهیلات به مهارت آموختگان از طرف صندوق تعامل بیشتری صورت گیرد.

کازرونی بیان کرد: با توانمندسازی یک‌هزار و 813 نفر از مددجویان کمیته امداد در روستاها و کانون‌های عشایر و شعب شهری  استان گامی اساسی در جهت اشتغال مددجویان برداشته‌ایم که تقریبا 60 درصد از این افراد با اعطای تسهیلات از سوی کمیته امداد به مشاغل خرد پرداخته‌اند.

وی با اشاره به توانمندسازی روستاییان و عشایر و ارتقاء مهارت آنان گفت: آموزش‌های مهارتی در قالب 225 دوره آموزشی و با تنوع 102 حرفه در  54 مکان روستایی و عشایری و 20 مکان سیار شهری در سطح استان بوشهر برگزار گردید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: از دیگر برنامه‌های آموزشی در جهت توانمندسازی روستاییان طرح امید اجتماعی است که بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه بین دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و ادارات کمیته امداد و آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر منعقد گردید و در نهایت در سال 95 منجر به توانمندسازی 2902 نفر از روستاییان شد.

کازرونی در خصوص تفاهم نامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز گفت: در راستای تفاهم‌نامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سال 95 تعداد دو هزار و 893 نفر طی 214 دوره در 9 شهرستان استان بوشهر و 14 مرکز آموزشی ،مهارت لازم را کسب کردند.

وی عنوان کرد: در جهت اجرای تفاهم‌نامه آموزشی با نیروگاه اتمی بوشهر در سال 95 تعداد 360 نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های بوشهر، دشتی و دشتستان طی 28 دوره آموزشی مهارت‌های لازم را جهت نیاز نیروگاه اتمی در فاز جدید کسب کردند.

وی یادآور شد: در پایان دوره آموزشی گواهینامه مهارتی مشترک از سوی آموزش فنی و حرفه‌ای و نیروگاه اتمی برای مهارت دیدگان صادر خواهد شد تا در صورت نیاز نیروگاه به نیروی کار آموزش دیده این مهارت‌آموزان در اولویت‌کاری قرار بگیرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به شروع ثبت‌نام هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت از 15 فروردین تا 23 تیر ماه اظهار کرد: ایجاد بستر مناسب جهت ارتقاء مهارت‌های حرفه‌ای تا سطح مهارت‌های جهانی و شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، شناسایی کمبودهای آموزشی مهارت و ارتقاء سطح استانداردهای از جمله اهداف برگزاری این مسابقات در سطح کشور است.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف این مسابقات می توان به آموزش مهارت در کشور، ایجاد انگیزه در جوانان برای کسب مهارت و فراهم کردن فرصت مناسب جهت رقابت سالم بین جوانان کشور اشاره کرد.

/*فارس

ارسال نظر