کد خبر : 16155

اصلاح‌طلب بوشهری مطرح کرد

احتمال ابطال رای اول شورای شهر بوشهر و توصیه جدی به اصلاح‌طلبان بوشهری

احتمال ابطال رای اول شورای شهر بوشهر و توصیه جدی به اصلاح‌طلبان بوشهری

اصلاح‌طلب بوشهری در یادداشتی نوشت: اگرچه هنوز هیات نظارت بر انتخابات شهرستان بوشهر رسما صحت انتخابات را در مرکز استان بوشهر تایید نکرده اما خبرهایی به گوش می رسد که نشان می‌دهد نفر اول منتخبین مردم بوشهر در انتخابات شورای شهر که یک اصول‌گراست در حال حذف می‌باشد که اصلاح‌طلبان بوشهری باید حواس خود را جمع کنند.

بوشهر24:مدیرمسوول و سردبیرهفته نامه اصلاح‌طلب آوای بهارستان از اصلاح‌طلبان بوشهری درخواست کرد که خواهان اجرای کامل عدالت در برخورد با تخلفات انتخابات باشند.

 حمید آب‌آذر در یادداشتی نوشت:

در خبر تایید نشده‌ای احتمال ابطال آرای کیوان هاشم‌زاده نفر اول انتخابات شورای شهر بوشهر منتشر شده است که از آنجا که وظیفه ذاتی ناظر و مجری انتخابات رسیدگی به تخلفات احتمالی در هر انتخاباتی است در خصوص اعتراضات گسترده به انتخابات بوشهر نیز به تبع اصلاح‌طلبان از سالم سازی رای مردم استقبال خواهند کرد.

اما به نظر می‌رسد ناظرین در برخورد با تخلفات برخورد دوگانه‌ای در تصمیم‌گیری در پیش گرفته‌اند. فقط ابطال رای نفر اول که از اصول‌گرایان برجسته استان است در این برخورد دوگانه در سکوت اصلاح‌طلبان می‌تواند در اذهان عمومی و مردم اصلاح طلب استان این شبهه را ایجاد کند که ما اصلاح‌طلبان در برخورد با موضوع تخلف در انتخابات شورای شهر بوشهر عادلانه برخورد نکرده و با سکوت در برابر برخورد دوگانه ناظرین وظیفه اصلاح‌طلبی خود را به جا نیاورده‌ایم.

فارغ از هرگونه تغییری در ترکیب شورای شهر ما اصلاح‌طلبان بایست خواهان اجرای کامل عدالت در برخورد با تخلفات انتخابات باشیم و همه می‌دانیم که سرمایه ما اصلاح‌طلبان در پیشبرد اهداف عالیه‌مان فقط اعتماد مردم است. اکنون ما در برابر آزمونی قرار گرفته‌ایم و همه باید یک صدا خواهان برخود کاملا قانونی و یکسان در برابر تخلفات باشیم.

گفتنی است شب گذشته فرماندار شهرستان بوشهر در مصاحبه با خبرگزاری دولت اعلام کرد: پیشنهاد ابطال آراء منتخب نفر اول به هیات نظارت داده شد.

نفر اول انتخابات شهر بوشهرکیوان هاشم‌زاده تنها اصول‌‌رای منتخب مردم در بین 9 نفری است که به شورای پنجم شهر بوشهر راه‌ یافته و در صورت تایید هیات نظارت شهرستان بوشهر و هیات عالی نظارت استان بوشهر مبنی بر حذف نفر اول این شورا، یک اصلاح‌طلب که هم اینک نفر اول عضو علی‌البدل این شوراست جایگزین وی می‌شود تا تیم اصلاح‌طلبان شورای شهر تقریبا یک‌دست شود.

 

ارسال نظر