کد خبر : 16158

مدیرکل استاندارد بوشهر خبر داد

پلمپ بازی‌های مستقر در دهکده گردشگری بوشهر

پلمپ بازی‌های مستقر در دهکده گردشگری بوشهر

مدیرکل استاندارد بوشهر از پلمپ بازی‌های مستقر در دهکده گردشگری بوشهر به دلیل نداشتن شاخص‌های استاندارد خبر داد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از فارس،محمدرحیم بهره‌مند بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به دنبال اتفاقاتی که طی دو سال گذشته در برخی از  شهربازی‌های استان بوشهر ایجاد شده، مصمم هستیم که به اخطارهای وارده اکتفا نکنیم و به محض سررسید زمان داده شده برای رفع نواقصات، اقدام به پلمپ وسائل فاقد بازی کنیم.

وی اضافه کرد: در این راستا و برای ایجاد امنیت و محافظت از سلامتی مردم، تمامی بوستان‌های محله‌ای و بزرگ موجود در همه نقاط استان بوشهر را در طرح بازرسی دوره‌ای گنجانده و اساس کار را بر استفاده از وسائل استاندارد هدف‌گذاری کرده‌ایم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس قوانین موجود تمامی وسائلی که در بوستان‌ها و شهربازی‌ها به کار می‌رود مشمول استاندارد اجباری است و موظف به سرکشی و بازرسی از آنها هستیم .

وی ادامه داد: در این راستا کار بازرسی از مکان‌هایی که وسائل بازی کودکان مستقر شده به لحاظ تاثیرگذاری بر امنیت آنها، در دستور کار قرار دادیم که در جدیدترین برنامه پس از سرکشی و دادن مهلت زمانی برای رفع نواقصات و بی‌توجهی انجام شده، اقدام به پلمپ  تجهیزات بازی غیراستاندارد دهکده گردشگری بوشهر کردیم.

بهره‌مند عنوان کرد: پلمپ کشتی 32 نفره صبا، یوروبانجی، ترامپولین و سازه بادی دهکده گردشگری بوشهر صرفا بر اساس نداشتن گواهی‌های استاندارد بوده و تا زمان رفع نکردن عیوب و اخذ گواهی‌نامه از استاندارد اجازه فعالیت به آنها در دهکده گردشگری بوشهر داده نمی‌شود.

 

ارسال نظر