کد خبر : 16162

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

فناوری‌های نو در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر آموزش داده می‌شود

 فناوری‌های نو در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر آموزش داده می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌‌ای استان بوشهر گفت: دانش‌های مهارتی در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس فناوری‌های نو و پیشرفته به کارآموزان آموزش داده می‌شود.

به گزارش بوشهر24،عبدالرسول کازرونی صبح امروز در نشست با مسئولان کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به نامگذاری سال  به نام اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش و ارتقای مهارت نیروی انسانی و در نهایت تامین نیروی ماهر برای اشتغال در بازار کار است.

وی با تاکید بر اینکه باید بستر مناسب برای ایجاد اشتغال در اقتصاد ایجاد شود افزود: حفظ اشتغال موجود و فرصت‌های جدید شغلی نیازمند مهارت آموزی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه حفظ اشتغال موجود و فرصت‌های جدید شغلی نیازمند مهارت آموزی است  تاکید کرد: کسانی که می‌خواهند عهده‌دار کار و مسئولیت و فعالیت و یا خدماتی شوند، نیازمند مهارت در آن کار هستند.

کازرونی تاکید کرد: برای تحقق این مهم توسعه رشته‌های مهارتی در مراکز دولتی، قابلیت‌های ناحیه‌ای و شاخص‌های جمعیت و فعالیت بایدملاک عمل قرار داده شود.

وی با بیان  اینکه تولید اشتغال نتیجه تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار از طریق حرفه آموزی است گفت: مهارت، رابطه انجام هر کاری محسوب می‌شود به سبب اینکه دائما فناوری‌ها نو می‌شوند و بازار در ارتباط با این اتفاقات، مشاغل را تحت تاثیر خودش قرار داده است، روزآمد کردن مشاغل برای حفظ شغل و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، نیازمند مهارت آموزی است.

کازرونی با تاکید بر نقش مهارت در رفع موانه بازار کار عنوان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  آموزش‌های مهارتی باید بر اساس دانش، نگرش و مهارت، سطوح مختلف جامعه اعم از جوانان جویای کار، صنوف و صنایع باشد چراکه ارتقای این آموزش‌ها، بسیاری از موانع مهارت در تولید ملی را برطرف می‌‌کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با بیان اینکه گشایش گره اشتغال بازار کار در گرو مهارت‌آموزی کارجویان است خاطر نشان کرد: آموزش مهارتی محور اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال و از راهکارهای ایجاد توازن بین آموزش‌های مهارتی و نیاز بازار کار است.

وی از آموزش فناوری‌های نو و پیشرفته در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خبرداد و گفت:دانش‌های مهارتی در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس فناوری‌های نو و پیشرفته  به کارآموزان آموزش داده می‌شود.

/*تسنیم

ارسال نظر