کد خبر : 16165

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان بوشهر:

اشتغال‌ ۲۰۰۰ دانش‌آموخته استان بوشهر فراهم می‌شود

 اشتغال‌ ۲۰۰۰ دانش‌آموخته استان بوشهر فراهم می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در طرح کارورزی که با هدف ایجاد اشتغال دانش‌آموختگان اجرایی شده پیش بینی می‌شود اشتغال ۲ هزار دانش‌آموخته استان بوشهر فراهم شود.

به گزارش بوشهر24 به نقل از تسنیم،حمید رضا پناه ظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان در کشور اظهار داشت:  طرح کارورزی یکی از اقدامات دولت برای اشتغال‌زایی است که زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح کارورزی برای هدف‌گذاری اشتغال سالانه 150 هزار فارغ‌التحصیل بیکار در کشور آغاز شده تصریح کرد: معافیت دو ساله کارفرمایان از پرداخت حق بیمه و ارائه حق الزحمه به کارآموزان از مزایای  طرح کارورزی دانش‌آموختگان است.

مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینکه هدف طرح، جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری است، گفت: جامعه هدف اجرای این طرح، دانش آموختگان دانشگاهی در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی هستند.

پناه با بیان اینکه پیش بینی می‌شود زمینه اشتغال حدود 2 هزار فارغ التحصیل بیکار استان بوشهر فراهم شود افزود: در طرح کارورزی که با هدف ایجاد اشتغال دانش‌آموختگان اجرایی شده پیش بینی می‌شود اشتغال 2 هزار دانش‌آموخته استان بوشهر فراهم شود.

وی، دوره کارورزی دانش‌آموختگان را حداقل چهار ماه و حداکثر شش ماه برای هر کارورز عنوان کرد و گفت: پس از بررسی اطلاعات ثبت شده در سامانه، افراد حائز شرایط با در نظر گرفتن اولویت‌ها شناسایی و به میزان ظرفیتی که بنگاه‌ها اعلام کرده‌اند و با در نظر گرفتن رشته تحصیلی فرد متقاضی از طریق وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بنگاه اقتصادی مربوطه معرفی شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به مشوق‌هایی برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان اشاره کرد و افزود: در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا دوسال  همه حق بیمه کارفرما را پرداخت  می‌کند.

 

ارسال نظر