کد خبر : 16166

رئیس سازمان صنعت و معدن استان بوشهر:

زمینه اشتغال یک‌هزار و 500 نفر در استان بوشهر فراهم شد

 زمینه اشتغال یک‌هزار و 500 نفر در استان بوشهر فراهم شد

رئیس سازمان صنعت و معدن استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری، زمینه اشتغال یک‌هزار و 500 نفر در واحد های مختلف تولید و صنعتی استان بوشهر فراهم شده است.

به گزارش بوشهر24،سید حسین حسینی محمدی بعد از ظهر امروز در  نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری و در راستای تحقق شعار امسال مبتنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شاهد تحرک مناسبی در عرصه اشتغال استان بوشهر هستیم.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری،  زمینه اشتغال یک‌هزار و 500 نفر در واحدهای مختلف تولید و صنعتی استان بوشهر فراهم شده است.

 رئیس سازمان صنعت و معدن استان بوشهر تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که می‌تواند در زمینه رونق کسب و کار و اشتغال در سطح استان بوشهر موثر واقع شود، ایجاد شرایطی مناسب برای بنگاه‌های اقتصادی است که بتوانند با اعتماد به نیروهای جوان، زمینه جذب آنها در قالب کارورز را عهده‌دار شوند.

وی ادامه داد: در این راستا، حمایت سازمان بیمه تامین اجتماعی می‌تواند در اجرای جذب پروژه کارورزان توسط کارآفرینان و بنگاه‌های اقتصادی در سطح استان بوشهر که توسط وزارت تعاون در حال اجراست، موثر واقع شود.

حسینی محمدی یادآور شد: با بررسی‌های جامعی که انجام شده مشخص گردید که از 6 هزار طرح تولیدی با بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی، 60 طرح آن در استان بوشهر قرار دارد که با بهره‌برداری از این تعداد شاهد افزایش خوبی در عرصه اشتغال استان بوشهر خواهیم بود.

وی ادامه داد: در کنار این طرح‌ها که نقش به سزایی در اشتغال استان در آینده نزدیک دارد، چهار طرح پتروشیمی درمنطقه شمال استان بوشهر  نیز به زودی وارد فاز اجرایی می‌شود که با توجه به سرمایه‌گذاری 50 هزار میلیارد ریالی و ایجاد اشتغال مستقیم 950 نفری می‌توان شاهد یک پوست‌اندازی خوبی در عرصه اشتغال استان بوشهر باشیم.

/*فارس

ارسال نظر