کد خبر : 16192

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر خبر داد

اجرایی‌شدن طرح کارورزی برای اشتغال سالانه 3هزار فارغ‌التحصیل بیکار دانشگاهی

اجرایی‌شدن طرح کارورزی برای اشتغال سالانه 3هزار فارغ‌التحصیل بیکار دانشگاهی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از اجرایی‌شدن طرح کارورزی برای اشتغال سالانه سه‌هزار فارغ‌التحصیل بیکار دانشگاهی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش بوشهر24، حمید رضا پناه  صبح امروز در نشست با مسوولان صنایع و اصناف بوشهر اظهار داشت: با اجرایی‌شدن طرح کارورزی اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاهی در استان بوشهر، انتظار می‌رود سالانه سه‌هزار نفر پس از طی آموزش‌های لازم وارد بازار کار شوند.

وی افزود: در این طرح، کارآموزان بسته به نوع شغلی که در عرصه صنعتی، کشاورزی، تعاونی و خدمات انتخاب می‌کنند بین چهار تا 6 ماه دوره می‌بینند.  

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: در طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشکاهی به دنبال فضایی هستیم که کارورزان پس از کسب مهارت بتوانند اشتغال پایداری کسب کنند.

پناه یادآور شد: اگر چه تا دوسال هرکدام از بنگاه‌های خصوصی که اقدام به جذب کارورزان برای مهارت‌آموزی می‌کنند از پرداخت بیمه سهم کارفرما معاف می‌شوند اما رابطه استخدامی پس از پایان دوره کارآموزی برای کارورزان ایجاد نمی‌کند. 

وی ادامه داد: این بنگاه‌ها به کارورزان حقوقی پرداخت نمی‌کنند بلکه حقوق این افراد از طریق دولت و با لحاظ کردن بیمه مدنی و یک سوم حقوق ثابت مشمول اداره کار پرداخت می‌شود.

/*فارس

ارسال نظر