کد خبر : 16239

امام جمعه بوشهر:

حملات تروریستی تهران نشان از جنایت‌پیشه‌گی شبکه‌های جنگ نیابتی است

حملات تروریستی تهران نشان از جنایت‌پیشه‌گی شبکه‌های جنگ نیابتی است

امام جمعه بوشهر گفت: حملات تروریستی تهران نشان از جنایت‌پیشه‌گی، بی‌هویتی و استعماری بودن شبکه‌های جنگ نیابتی به سرمداری امریکا و جهان سلطه در راستای اهداف استکبار و با دست‌های مزدوران آل‌سعود است .

به گزارش بوشهر 24 به نقل از فارس،آیت‌الله غلامعلی صفایی‌‌بوشهری دیروز در خطبه‌  نماز جمعه بوشهر با محکوم‌کردن حملات تروریستی تهران اظهار داشت: این حملات از ابعاد مختلفی قابل بررسی است که مهمترین آن قربانی‌بودن ایران در این عرصه است.

وی افزود: جهان سلطه که اتهامات نابحقی متوجه کشورمان در سال‌های مختلف در عرصه تروریست کرده الان باید ببیند که چگونه ایران خود قربانی تروریست بوده و از این بابت باید از مردم ایران به دلیل اتهامات وارد شده طی این سال‌ها عذرخواهی کند. 

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: با هوشیاری مردم و نیروهای جان بر کف، شاهد بودیم که این به فرمایش مقام معظم رهبری ترقه‌بازی هیچ خللی در روحیه انقلابی مردم ایران ایجاد نمی‌کند.

وی ادامه داد: عملیات جنایتکارانه تروریستی در مرقد امام و مجلس شورای اسلامی رخ داد و در آن تعدادی از مردم روزه‌دار به شهادت رسیده و مجروح شدند که از خداوند علو درجات برای شهدا و شفا برای مجروحین طلب می‌کنم.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: این عملیات نشان از جنایت پیشه‌گی، بی‌هویتی و استعماری بودن شبکه‌های جنگ نیابتی به سرمداری امریکا و جهان سلطه در راستای اهداف استکبار و با دست‌های مزدوران آل‌سعود است .

وی عنوان کرد: در سفر اخیر ترامپ به عربستان تصمیم بر این گرفته شد که خط مقاومت در قبال رژیم اشغالی شکسته و ایران به شدت و در انزوا قرار گیرد به همین خاطر تصمیم گرفتند در عرصه‌های بین المللی خط مقاومت تعریف و در جامعه حقوق بشری محکوم شدند .

امام جمعه بوشهر ادامه داد: کشورهای استکباری به دنبال این هستند که کشورهای اسلامی، استقلال، اسلام و هویت دیتی و ملی خود را از دست بدهند تا آنها را کشورهای پیشرفته بدانند در حالی که همگان ضمن آشنا بودن با نیت پلید آنها، می دانند که بزرگ‌ترین تروریسم جهان آمریکاست و خداوند شر این اشرار جهانی و مزدورانش از شر اسلام و مسلمین و همه بشریت کم کند.

وی با تقدیر از تلاش‌های نروهای امنیتی ، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در بحث ایجاد امنیت در سطح کشور، اظهار داشت: اگر چه تروریست‌ها و حامیان غربی آنها فکر می کنند که این نوع رفتارهای ددمنشانه در روحیه مردم ایران تاثیر می‌گذارد اما بدانند که  این مردم با این ترورها، ضعیف و عقب‌نشینی نمی‌کنند بلکه روز به روز مقاوم‌تر برای حفظ و صیانت و حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شوند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام و دیدار با دانشجویان در این هفته بیان کرد: انقلابی بودن و عدم سازش سرفصل روحیه انقلابی مردم ایران است و البته هدف تمام مسوولان نظام نیز باید در راستای اهداف انقلاب اسلام و رضایت مردم قرار گیرد.

وی یادآور شد: این انقلاب متعلق به حضرت مهدی(عج) است که خون‌های زیادی پای آن ریخته شده و نباید به گونه‌ای رفتار شود که کم‌کاری‌های مسوولان لطمه‌ای به آن وارد شود و همه در کنار هم و در سایه رهنمودهای رهبری باید برای تحقق آرمان‌های نظام و انقلاب گام برداریم.

صفایی‌بوشهری با اعلام این که ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای کمک به ایتام است ، گفت: بیاییم در این ماه بیشتر به سراغ یتیمان برویم و تا آنجا که امکان دارد به آنها کمک کنیم تا به غیر از داشتن غم پدر، غم دیگری در دل نداشته باشند.

وی ماه مبارک رمضان را ماه خوسازی و توبه عنوان کرد و افزود: این ماه فرصت خوبی است تا به یک خودسازی معنوی دست پیدا کرده  و حرکتی را برای رسیدن به قرب خداوند آغاز کنیم.

ارسال نظر