کد خبر : 16288

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

بنادر استان بوشهر دارای ظرفیت مناسب تجاری با قطر هستند/صادرات روزانه بیش از یک‌هزار تن مواد غذایی به قطر

بنادر استان بوشهر دارای ظرفیت مناسب تجاری با قطر هستند/صادرات روزانه بیش از یک‌هزار تن مواد غذایی به قطر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: به دلیل توسعه‌یافتگی و داشتن پتانسیل‌های مناسب صادراتی، بنادر استان بوشهر دارای ظرفیت خوبی برای مراوادات اقتصادی با بنادر کشور قطر هستند.

به گزارش بوشهر24،محمد مهدی بنچاری ظهر دیروز  اظهار داشت:  به دلیل توسعه‌یافتگی و داشتن پتانسیل‌های مناسب صادراتی، بنادر استان بوشهر دارای ظرفیت خوبی برای مراودات اقتصادی با بنادر کشور قطر هستند.

وی اضافه کرد: این شرایط در کنار داشتن بیشترین مرز آبی با خلیج فارس و نزدیکی به بنادر قطر با کمتر از 148 مایل، سبب شده که بنادر استان بوشهر مهمترین خواستگاه تجار برای صادرات کالاهای مورد نیاز قطر باشند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: هم اکنون سه بندر دیر، بوالخیر تنگستان و گناوه روزانه یک‌هزار و یک‌صدهزار تن کالا و مواد غذایی از جمله میوه، تره‌بار و سبزی‌جات و سیفی‌جات را به کشور قطر صادر می‌کنند که بندر بوالخیر تنگستان با 750 تن صادرات کالا در رتبه اول قرار  دارد و پس از آن بندر تجاری دیر با 350 تن دوم و بندر گناوه با 240 تن صادرات در رتبه سوم قرار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این که زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر توانایی تخلیه و بارگیری تا 9 میلیون تن دارند، این ظرفیت می‌تواند در راستای مبادلات تجاری با کشور قطر مورد استفاده قرار گیرد.

/*فارس

ارسال نظر