کد خبر : 16373

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صیادی استان بوشهر:

تجهیزات صید و صیادی در آب‌های استان بوشهر جمع‌آوری می‌شود

تجهیزات صید و صیادی در آب‌های استان بوشهر جمع‌آوری می‌شود

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صیادی ‌بوشهر گفت: در اجرای طرح پایش ذخائر میگو در ۳۰ ایستگاه دریایی استان، برای جلوگیری از بروز مشکلات، تجهیزات صید و صیادی در آب‌های‌ بوشهر جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش بوشه24،محمد آبخو  در نشست بررسی تعیین زمان آزادسازی صید میگو در آب‌های استان بوشهر، با اشاره به اینکه نتیجه طرح گشت پایش ذخایر میگو در آب‌های استان بوشهر در کمیته مدیریت صید استان بررسی می‌شود اظهار داشت: گشت تحقیقاتی دریایی پایش ذخایر میگو در استان بوشهر، در 30 نقطه از منطقه دریایی مُطاف در جنوب تا جزیره شمالی در شمال استان، بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه ادوات صید و صیادی در آبهای خلیج فارس در اجرای طرح پایش ذخائر میگو جمع‌آوری می‌شود بیان کرد:  برای جلوگیری از بروز مشکلات، تجهیزات صید و صیادی مانند گرگور، تورصیادی و دیگر تجهیزات در آب‌های استان بوشهر جمع‌آوری می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صیادی استان بوشهر تاکید کرد: به صیادان استان بوشهر اعلام شده  برای جلوگیری  از مشکلات در اجرای طرح پایش ذخایر میگو  ابزار و ادوات صید در 30 نقطه‌ تعیین شده جمع آوری کنند.

 آبخو، زمان تعیین آغاز صید میگو را نتیجه تصمیم‌گیری در کمیته مدیریت صید استان بوشهر دانست و  افزود: امسال یک‌هزار و 350 فروند لنج و قایق در صید میگو فعالیت می‌کنند و از شناورهای بدون هویت در این تلاش صیادی جلوگیری می‌شود.

وی از صید 1296 تن میگو در آبهای استان بوشهر  خبرداد و خاطر نشان کرد:  هشت هزار صیاد استان بوشهر  سال قبل با یک‌هزار و 234 قایق و لنج در 42 روز زمان آزادی صید، یک‌هزار و 296 تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن کاهش 3 درصدی داشت.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صیادی استان بوشهر میگوی آبهای استان بوشهر  را از بهترین گونه میگو، بازار پسند و صادراتی دانست و تاکید کرد: بیش از 70 درصد ذخایر میگوی آبهای استان بوشهر از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود.

/*تسنیم

ارسال نظر