کد خبر : 16380

مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری بوشهر:

تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر ۷ برابر افزایش یافت

 تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر ۷ برابر افزایش یافت

مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری بوشهر گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر از ۵۰ میلیارد ریال سال قبل با افزایش ۷ برابری امسال به ۳۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش بوشهر24،مهرداد ستوده در نشست کارگروه فنی با تاکید بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با رویکرد تولید و اشتغال اظهار داشت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و تحقق وعده‌های دولت برای حمایت از تولید و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی، تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم با بنیاد علوی و بانک سینا منعقد شد.

وی با اشاره به معرفی طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی به بانک سینا بیان کرد: سال قبل در این راستا 50 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر پرداخت شد.

مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری بوشهر با اشاره به تدوین طرح حوزه اشتغال و توسعه روستایی در استان بوشهر بیان کرد: با تدوین برنامه‌ها بر اساس ظرفیت‌های روستایی، دولت مصمم است روستائیان، فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در عرصه تولید و اشتغال دست بکار شوند.

ستوده ازافزایش 7 برابری تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر از 50 میلیارد ریال سال قبل با افزایش 7 برابری امسال به 350 میلیارد ریال رسیده است.

وی، با بیان اینکه متقاضیان برای دریافت تسهیلات تولیدی در روستاها به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر معرفی می‌شوند تاکید کرد:  بر اساس هماهنگی انجام شده فرمانداران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوزه طرح‌های تولیدی، با رعایت اولویت‌های سرمایه‌گذاری استان و شهرستان در خواست متقاضیان را به همراه خلاصه‌ای از طرح به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ارائه می‌کنند.

مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری بوشهر با اشاره به کوتاه شدن زمان پرداخت تسهیلات تولیدی و اشتغال‌زایی بیان کرد: طرح‌های واصله در مدت یک هفته در کارگروه اشتغال مستقر در دفتر روستایی بررسی و به بانک عامل معرفی می‌شود.

ستوده افزود: بانک‌ مذکور موظف است حداکثر تا 30 روز پس از بررسی طرح یاد شده آنرا تصویب و با تشکیل پرونده، نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کند.

وی با بیان اینکه اسناد مالکیت مربوط به اجرای طرح، مستحدثات آتی‌الاحداث ماشین آلات و دستگاه‌ها و تجهیزات مورد وثوق بانک است گفت: این امکانات و تجهیزات که با تسهیلات پرداخت شده به همراه زمین، املاک  و اموال روستایی قابل توثیق و ضمانت‌های  سرمایه‌گذاری به عنوان وثیقه مورد پذیرش بانک قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری بوشهر افزود: پرداخت تسهیلات طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی روستایی در استان بوشهر بین 100 میلیون  تا 2 میلیارد تومان تعیین شده است.

/*تسنیم

ارسال نظر