کد خبر : 16388

سرپرست گروه تئاتر نامیرا:

نامیرا و بوسلمه به المپیاد تئاتر هندوستان دعوت شدند

نامیرا و بوسلمه به المپیاد تئاتر هندوستان دعوت شدند

دو نمایش میدانی بوسلمه و دومارویی از گروه تئاتر نامیرا گناوه، به بیست‌وپنجمین جشنواره تئاتر بین‌المللی المپیاد تئاتر هندوستان دعوت شدند.

به گزارش بوشهر24،عبدالرضا محمدی‌نژاد  اظهار داشت: دو نمایش میدانی «بوسلمه» و «دومارویی» که بر اساس آداب و آئین‌های جنوب ایران تولید و پیش از این در جشنواره‌های ملی اجرا شده‌اند ، به بیست‌و‌پنجمین جشنواره تئاتر بین‌المللی المپیاد تئاتر هندوستان دعوت شده اند.

وی  افزود: هم اکنون دعوت‌نامه جشنواره به گروه ارسال شده و در تلاش هستیم تا با پیگیری مقرارات و تشریفات قانونی شرایط را برای حضور در این جشنواره فراهم کنیم.

سرپرست گروه تئاتر نامیرا تصریح کرد: با توجه به کاستی‌های موجود انتظار می‌رود که مسوولان شهرستان گناوه و استان بوشهر برای این سفر گروه تئاتر نامیرا را حمایت و همراهی کنند.

محمدی‌نژاد ادامه داد: این جشنواره در دهه دوم شهریورماه  در شهر کاتک در  ایالت اوریسا کشور هند برگزار خواهد شد که حضور یک گروه هنری از استان بوشهر می‌تواند در معرفی فرهنگ مردم جنوب ایران از زبان تئاتر مفید واقع شود.

گفتنی است گروه تئاتر نامیرا  بندر گناوه  استان بوشهر در چند سال گذشته در تولید و اجرای نمایش‌های میدانی فعالیت چشمگیری داشته و علاوه بر اجراهای عمومی متعدد در سطح استان بوشهر در جشنواره‌های بین‌المللی آئینی و سنتی و خیابانی معرف فرهنگ استان بوشهر و جنوب ایران بوده است.

/*فارس

ارسال نظر