کد خبر : 16413

به گزارش بوشهر24

حکایت اصلاح طلبان بوشهری و شعارهای دوم خرداد

حکایت اصلاح طلبان بوشهری و شعارهای دوم خرداد

مهدی مقدسی، فعال سیاسی اجتماعی، در صفحه اینستاگرام خود در مورد برخورد یکی از نیروهای اصلاح‌طلب استان بوشهر با خود در یادداشتی با عنوان «حکایت اصلاح‌طلبان بوشهری و شعارهای دوم خرداد» نوشت:


حکایت اصلاح طلبان بوشهری و شعارهای دوم خرداد

دیروز خانم رباب عبیدی، کاندید اصلاح طلب انتخابات اخیر شورای شهر بوشهر و عضو اسبق این شورا که از نیروهای قدیمی دوم خردادی بوشهر است، در صفحه اینستاگرام خود ویدئویی از حمید رسائی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی منتشر کرد که در آن حمید رسائی عنوان می کرد که اگر مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد موجب خروج نتیجه ای متفاوت از خواست ما از صندوق های رای می شود (نقل به مضمون). لینک پست مذکور:
https://www.instagram.com/p/BV9Q0ounKK3/?r=wa1
در نظرات همان پست «کاملا محترمانه» برای او نوشتم که این فیلم تقطیع شده است و رسائی این سخنان را به نقل از مرحوم هاشمی رفسنجانی بیان کرده و گفته که رئیس تازه در گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد بود مشارکت بیشتر مردم موجب می شود کاندید مورد نظر وی با اقبال مواجه نشود. 
پس از چند ساعت دوباره به پست مربوطه سر زدم. در کمال تعجب با وجودیکه مخاطبان دیگر هم این موضوع و تقطیع شدن سخنان رسائی را به وی گوشزد کرده بودند، اما کماکان آن پست به همان صورت و بدون هیچ اصلاحیه و پی نوشتی در صفحه سرکار خانم عبیدی وجود داشت. باز هم «کاملا محترمانه» نوشتم خانم عبیدی وقتی مشخص است این ویدئو تقطیع شده است، چرا اصلاح نمی کنید. در کمال تعجب بلافاصله مرا بلاک نمود!

اینکه این ویدئو یک ویدئوی قدیمی است و کاملش در فضای مجازی موجود است و بارها هم تکذیب شده و سرکار خانم عبیدی از آن بی اطلاع بود و اظهاراتشان از سر بی اطلاعی است، مهم نیست؛ کمااینکه، خانم عبیدی، ید طولایی هم در اظهار نظرهای ناصحیح و اشتباه در حوزه های دیگر دارد، که در مورد آن هم خواهم نوشت. اینکه به خصوص اخیرا و پس از برگزاری انتخابات شورای شهر از شکست اخلاقی دیگر کاندیداهای پیروز گفت و دم از اخلاق زد و در عین حال با وجود علم به اینکه یک ویدیوی تقطیع شده را منتشر کرده، حاضر به حذف آن ویدئو یا حتی تصحیح آن نشد تا نشان دهد، «اخلاق، اخلاق» کردنش هم «کشکی» بیشتر نیست، هم مهم نیست؛ این دوستان بارها اخلاق را پیش از این باخته اند. اینکه حتی اینقدر حریت ندارند که اشتباه کوچکی مثل این را هم بپذیرند مهم نیست. رویه شان همین است.اما اینکه پس تکلیف شعارهای «دوم خرداد» چه می شود مهم است. با اکانت دیگری به پست خانم عبیدی سر زدم. نه تنها دو نظر حقیر قابل رویت نبود بلکه نظرات دیگرانی که به نام آقای هاشمی هم اشاره کرده بودند، هم دیده نمی شد؛ اینکه آنها هم بلاک شدند یا نظرتشان پاک شده است با خانم عبیدی است. مسئله اینجاست که این دوستان نمیتوانند نظرات محترمانه و ساده و البته درست چند مخاطب را تحمل کنند. با همه اینها، پس تکلیف شعارهای دوم خرداد، اعم از «زنده باد مخالف من»، «آزادی بیان»، «حفظ حقوق شهروندی»، «مدارا»، «تساهل و تسامح» و دیگر شعارهایی که خانم عبیدی سر دست گرفته و حلوا حلوا می کند چه میشود؟

 

ارسال نظر