کد خبر : 16515

امام جمعه موقت دیّر:

نمازجمعه بهترین سنگر برای مقابله با تهاجم نرم دشمن است

نمازجمعه بهترین سنگر برای مقابله با تهاجم نرم دشمن است

امام جمعه موقت دیّر گفت: جایگاه نهاد نماز جمعه بهترین سنگر برای بیان مسائل روز، مشکلات مردم، فعالیت‌های مسوولان و مقابله با تهاجم نرم دشمن است.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی صبح امروز در نشست هماهنگی بزرگداشت سال‌روز اقامه اولین نماز جمعه در نظام اسلامی اظهار داشت: ائمه جمعه با تبیین مسائل روز و سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه نقش تأثیرگذاری در آگاهی بخشی جامعه دارند.

وی افزود: دشمنان با تمام توان خود و با استفاده از ظرفیت شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی به دنبال از بین بردن معنویت  و باورهای اسلامی در جامعه هستند که نظام اسلامی با اقتدار جلوی آنها ایستاده است.

امام جمعه موقت بندر دیّر افزود: جایگاه نماز جمعه بهترین سنگر برای آشنایی با مسائل روز، بیان مشکلات مردم، بیان فعالیت‌های مسوولین و مقابله با تهاجم نرم دشمن است.

وی با بیان این که در آیات قرآن از نماز جمعه به معنای ذکر یاد شده است،گفت: یکی از حلقه‌های مفقوده جوامع بشری، مسئله آرامش است که این مهم در پرتو توجه به نماز و معنویت محقق می‌شود.

بحرانی اضافه کرد: با تقویت مساجد و پایگاه نماز جمعه امکان مقابله با مفاسد اجتماعی در هر سطحی ایجاد می‌شود و مردم نیز نگاه خاصی به این پایگاه دارند و به نوعی آن را زبان خود برای انتقال گرفتاری‌هایشان می‌دانند.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته نماز جمعه شهرستان دیّر نیز گفت: برنامه‌های امسال با محوریت نشست‌های مردمی و بررسی مسائل و مشکلات مردم و تبیین جایگاه نمازجمعه در جامعه برگزار خواهد بود.

اسماعیل مختارزاده افزود: نشست امام جمعه با هنرمندان، روحانیون، صیادان و کشاورزان ، اصحاب رسانه و حضور در مساجد و روستاها و بازدید از مراکز تولیدی و ادارات شهرستان دیر از جمله برنامه هایی اجرایی خواهد بود.

اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران در روز پنجم مردادماه سال 1358 به دستور حضرت امام راحل توسط مرحوم آیت‌الله طالقانی در تهران برگزار شد.

/*فارس

 

ارسال نظر