کد خبر : 16516

جانشین دبیر ستاد امر به‌ معروف استان بوشهر:

طرح دختران خوش‌حجاب در بوشهر اجرایی می‌شود

طرح دختران خوش‌حجاب در بوشهر اجرایی می‌شود

جانشین دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: طرح دختران خوش‌حجاب جهت توسعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اجرایی می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام علی اکبری شامگاه دوشنبه اظهار کرد: از آنجایی که یکی از مظاهر دین در جامعه امروزی حجاب است، دشمن جهت نفوذ در بدنه جامعه، ترویج بدحجابی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: برای مقابله با این توطئه دشمن، طرحی جذاب و نو با عنوان طرح دختران خوش‌حجاب جهت توسعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اجرایی می‌شود.

جانشین دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان بوشهر تصریح کرد: در این طرح دختران 5 تا 10 سال محجب به حجاب برتر توسط نیروهای نامحسوس این ستاد در سطح شهر شناسایی شده و با مراجعه به دفتر شهرستان ضمن تشکیل پرونده، تا پایان سن 14سالگی در برنامه‌های مختلف قرار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: هدف از این برنامه تثبیت وضعیت موجود دربین دختران سنین 5 تا 10 سال، توسعه و ترغیب دیگر دختران به سمت حجاب، ایجاد نشاط در بین دختران باحجاب، استمرار ارتباط با دختران و خانواده‌های آنان در برنامه‌های آتی ستاد و ایجاد زمینه‌های لازم جهت تقویت معرفتی و درخشش آنها در ارتقاء کارآمدی نظام اسلامی اتس.

جانشین دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان بوشهر در خصوص ضرورت اجرا این طرح گفت: به دلیل این که غالبا در جامعه نگاه برخوردی نسبت به حجاب جاافتاده و نگاه‌های منفی به این مقوله،ارزش این واجب الهی راکاسته است، با استفاده از اصل تشویق به دنبال ایجاد موج مثبت و اثرگذار در جامعه و تغییر نگاه مخاطبان هستیم.

وی ادامه داد: به دلیل اثرپذیری نوجوانان از برنامه‌های دینی این طرح در رده سنی کودک و نوجوان برگزار می‌شود تا مقدمات التزام آنها به حجاب اسلامی با استمرار ارتباط، فراهم شود.

اکبری در خصوص گام‌های اجرایی این طرح اظهار کرد: دعوت و توجیه خواهران ستاد نسبت به اهداف طرح، فراهم‌سازی مقدمات طرح  شامل تهیه کارت خوش‌حجابی کددار، هدایای متنوع و تهیه تقدیرنامه، حضور خواهران ستاد در جامعه شهری، اعطای کارت خوش‌حجابی، ثبت‌نام از دختران خوش‌حجاب و ارجاع مخاطب به ستاد، تحویل هدایا توسط ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان به افراد ارجاعی دارای کارت کددار خوش‌حجابی و دعوت سراسری از دختران خوش حجاب و مادران آنها در همایش استانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از جمله گام های اجرایی این طرح است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره تدریس 8 ساعته حجاب، راهپیمایی یا تجمع سراسری دختران خوش حجاب، اردوی تفریحی، زیارتی دختران خوش‌حجاب منتخب درون و برون استانی، پوشش رسانه‌ای مناسب، دعوت از سخنرانان و ایجاد موج اثرگذار در بین جامعه با تبیین گفتمان حجاب از دیگر گام‌های اجرایی این طرح است.

 

/*فارس

ارسال نظر