کد خبر : 16518

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر

سه برابر شدن هزینه درمان تامین اجتماعی در استان بوشهر

سه برابر شدن هزینه درمان تامین اجتماعی در استان بوشهر

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: سال گذشته سه هزار و 350میلیارد ریال در بخش درمان تامین اجتماعی استان هزینه شده است که این میزان اعتبار نسبت به سه سال 94 سه برابر شده است.

به گزارش بوشهر24، ابراهیم پورحکیمی دوشنبه شب به مناسبت هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران افزود: این افزایش هزینه کرد ناشی از اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

وی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت هم تاثیرگذار و تاثیر پذیر است و با هدف رضایتمندی، عدالت و کاهش پرداختی از جیب مردم اجرا می شود.

پورحکیمی اظهار کرد: در زمان حاضر قسمت عمده ای از نظام طرح تحول سلامت برعهده بیمه ها بوده و بالا رفتن هزینه بیمه ها باعث شکننده شدن آنها می شود.

وی یادآور شد: تامین اجتماعی در استان بوشهر دارای سه بیمارستان ملکی، هفت مرکز درمانی سرپایی و با 480 مرکز درمانی غیر مستقیم نیز برای ارائه خدمات به بیمه شدگان قرارداد منعقد کرده است.

پورحکیمی، راه‌اندازی نهضت ای تی، سیستم یکپارچه بیمارستانی اچ ای اس و حذف دفترچه درمانی، استقرار پکیج کامل تصویربرداری به روز، راه اندازی بخش های فوق تخصصی، افزایش تخت های بستری و تخت ان.آی.سی. یو، راه اندازی نظام ارجاع داخلی و پایش پرونده الکترونیک را ازجمله فعالیت های این بخش عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت کاهش انجام عمل سزارین در استان بوشهر گفت: انجام عمل سزارین در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر 11 درصد و در کل استان 7 درصد کاهش یافته است.

پورحکیمی با بیان اینکه سالانه 27 هزار و 700 بستری در بیمارستانهای تامین اجتماعی استان بوشهر انجام می شود بیان کرد: میزان اشغال تخت در بیمارستانهای ملکی تامین اجتماعی در استان بوشهر90 درصد است این درحالی است که در کشور 75 درصد است.

 

/*ایرنا

ارسال نظر