کد خبر : 16545

سرپرست سابق گمرک لاور ساحلی دشتی خبر داد

صادرات شن و ماسه از بندر لاور شهرستان دشتی به قطر

صادرات شن و ماسه از بندر لاور شهرستان دشتی به قطر

سرپرست سابق گمرک لاور ساحلی شهرستان دشتی گفت: براساس تفاهم نامه بخش خصوصی با چندین شرکت قطری تا ظرف یک ماه آینده صادرات شن و ماسه به قطر از گمرک لاور ساحلی آغاز خواهدشد.

به گزارش بوشهر24، علی اسماعیل‌پور بعد از ظهر دیروز اظهار داشت: در حال حاضر تشکیلات اداری گمرک بندر لاور ساحلی شهرستان دشتی زیر نظر گمرک بولخیر شهرستان تنگستان انجام می‌شود که امیدواریم این موضوع در آینده نزدیک برای رفتن به کد تجاری مستقل شود.

وی از آغاز عملیات لایروبی گمرک لاور ساحلی خبر داد و افزود: با اختصاص مبلغ 500 میلیون ریال کار لایروبی توسط اداره شیلات در حال اجراست و این یکی از خواسته های به حق  و جدی مردم این منطقه بود زیرا این امر باعث افزایش پهلوگیری و لنگرگاه شناورهای سنگین در این بندر خواهد شد.

سرپرست سابق گمرک لاور ساحلی دشتی تصریح کرد: مالکیت اسکله بندر لاور ساحلی از شیلات به سازمان بنادر و دریانوری در حال تحقق یافتن است که امیدواریم این تغییرات با شتاب بیشتری انجام شود.

اسماعیل‌پور بیان کرد: بخش خصوصی اقدام به ساخت اسکله در مجاور لاور ساحلی جهت صادرات شن و مایه کرده است که براساس تفاهم نامه با چندین شرکت قطری تا ظرف یک ماه آینده صادرات شن و ماسه به قطر از گمرک لاور ساحلی آغاز خواهد شد.

سرپرست سابق گمرک لاور ساحلی شهرستان دشتی با اعلام این که بر اساس پیش‌بینی کارشناسنان، گمرک لاور ساحلی پتناسیل تبدیل به دومین گمرک صادراتی استان بوشهر دارد، گفت: چنانچه بتوانیم زیرساخت های بندری را در بندر لاور آماده کنیم و سازمان بنادر نیز سرمایه‌گذاری کند، می‌توانیم از پتانسیل‌هایی این بندر و مزیت‌های رقابتی آن استفاده شود.

وی افزود: سند مالکیت گمرک لاور ساحلی به زودی صادر می‌شود اما یکی از خواسته‌‌های ما و مردم احداث یکی از شعبه‌های بانک در لاور ساحلی است تا مبادلات اقتصادی و مالی از سرعت بیشتری برخوردار شود.

اسماعیل‌پور بیان کرد: یکی از موضوع‌های حیاتی برای لاور ساحلی، شهرستان دشتی، استان بوشهر و حتی کشور، تقویت مناسبات اقتصادی با کشور قطر است که از مسوولین می‌خواهیم  در دستور کار قرار دهند.

 

/*فارس

ارسال نظر