کد خبر : 16549

به بهانه قتل آتنا

چرا سند 2030 را به آتنا ربط می دهند؟

چرا سند 2030 را به آتنا ربط می دهند؟

ماجرای قتلی که بهانه ای شده برای برخی لاشخورهای سیاسی که از این موقعیت سوءاستفاده کرده و به مخالفان سند 2030 حمله کنند. دریغ از این مسئله که آن دختر بچه معصوم یک انسان بوده و پلاسکو نیست که بخواهیم از آن بهره برداری سیاسی کنیم! کسانی که این جنایت را به سند 2030 ربط میدهند، این سوال در ذهنشان مطرح نمی شود که اگر قرار بود 2030 مانع از این جنایات شود چرا در کشورهای اروپایی و امریکایی این همه آمار تجاوز وجود دارد؟!؟

سرویس اجتماعی/بوشهر24: ماجرای تجاوز و قتل آتنا اصلاحی را میتوان داغ ترین مطلب این روزهای فضای مجازی دانست.

ماجرای قتلی که بهانه ای شده برای برخی لاشخورهای سیاسی که از این موقعیت سوءاستفاده کرده و به مخالفان سند 2030 حمله کنند. دریغ از این مسئله که آن دختر بچه معصوم یک انسان بوده و پلاسکو نیست که بخواهیم از آن بهره برداری سیاسی کنیم!

اما چرا سند 2030 را به آتنا ربط می دهند؟

یکی از استدلال های این جریان در دفاع از سند 2030 ، بحث آموزش های خود مراقبتی برای کودکان در این سند است. و می گویند اگر این سند اجرا می شد دیگر شاهد جنایاتی مانند آنچه بر سر آتنا آمد نبودیم!

بنده هم تا حدودی موافق  آموزش خود مراقبتی های جنسی برای کودکان مخصوصا کودکانی که بیشتر امکان آسیب رسیدن به آنها وجود دارد - مانند کودکان کار- هستم. اما این آموزش ها چه ربطی به 2030 دارد؟ مگر 2030 فقط آموزش خود مراقبتی جنسی است؟

2030 یک سند آموزشی است که از ریزترین تا کلان ترین مسائل نظام اموزشی ما را دربر میگرید. و مخالفت با آن هم به این دلیل است که با مبانی فرهنگی ما اساسا در تضاد است و از طرفی دیگر استقلال کشور را خدشه دار می کند.

اگر نیاز به خود مراقبتی های جنسی وجود دارد، چرا متخصصین حوزه کودک و نوجوان وارد میدان نمی شوند و یک طرح و ایده کاربردی با توجه به اقلیم بومی و فرهنگ ایرانی-اسلامی برای این آموزش ها ارائه نمیدهند؟ اساتید دانشگاه ها و اعضای هیات علمی دقیقا چه نقشی دارند در جامعه ایفا می کنند؟ نمی شود یکبار چشم بسته کپی برداری نکنند و برای حل یکی از معضلات جامعه فکر کنند و راهکار ارائه بدن؟

.

خنده دارترین قسمت این داستان اینجاست که کسانی که این جنایت را به سند 2030 ربط میدهند، این سوال در ذهنشان مطرح نمی شود که اگر قرار بود 2030 مانع از این جنایات شود چرا در کشورهای اروپایی و امریکایی این همه آمار تجاوز وجود دارد؟!؟

 

ارسال نظر