کد خبر : 16552

فرماندارشهرستان جم:

طرح‌های آبخیزداری جم نقطه عطف کارنامه دولت تدبیر و امید است

طرح‌های آبخیزداری جم نقطه عطف کارنامه دولت تدبیر و امید است

فرماندارشهرستان جم گفت: با اجرای طرح‌های آبخیزداری موجی از شعف و شادی در دل مردم شهرستان ایجاد شده که این خوشحالی در زمستان سال گذشته با حجم فراوان بارندگی به خوبی دیده شد.

به گزارش بوشهر24، فتح‌الله نوروزی صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های در دست اجرای آبخیزداری در شهرستان جم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان جم به دلیل موقعیت طبیعی در مسیر روان‌آب‌های بالادست قرار دارد که در صورت اجرا نشدن طرح‌های آبخیزداری می‌تواند سالانه و علی‌الخصوص در فصل‌های پربارش شاهد هدر رفت فراوان این آب‌ها باشد.

وی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید اهمیت اجرای پروژه‌های آبخیزداری در این شهرستان به شکل بارزی مورد توجه قرار گرفت به گونه‌ای که با اجرای طرح‌های آبخیزداری موجی از شعف و شادی در دل مردم شهرستان در زمستان سال گذشته با حجم فراوان بارندگی به خوبی دیده شد.

فرماندار شهرستان جم تصریح کرد: در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان در جهت حمایت مطلوب از طرح‌های آبخیزداری در سطح شهرستان، نگاه ویژه‌ای به آن می‌شود تا بتوانیم به ایستایی و ماندگاری آب در سطح دشت‌های این شهرستان و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی همت کنیم.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح شهرستان جم سبب شد که فقط در سال گذشته و با وجود 600 میلی‌متر بارندگی، شاهد آبگیری گسترده سازه‌های سنگ‌ملاتی و سدهای موجود در این شهرستان باشیم که بر همین اساس کیفیت و استحکام سازه سنگ‌های ملاتی را ارتقاء می‌دهیم.

نوروزی از اجرای فاز دوم طرح‌‌های آبخیزداری در سطح شهرستان جم خبر داد و افزود: انتظار می‌رود با پایان این فاز تا پیش از زمستان امسال، شاهد آبگیری 150 سازه سنگ‌ملاتی در شهرستان جم باشیم .

 

/*فارس

ارسال نظر